بهترین مرکز آزمون تافل در ایران: تجربه آزمون تافل iBT در ایران

4
1412

در هر سال تعداد زیادی از دانشجوهای ایرانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از ایران را دارند در آزمون تافل iBT شرکت می کنند. این آزمون در سنتر های مختلفی در ایران برگزار می شود و اگر به موقع در آزمون ثبت نام کنید، با گزینه های متعددی از نظر مرکز برگزاری آزمون تافل در شهر های متعددی روبرو خواهید شد و اولین موضوعی که به ذهنتان خواهد رسید انتخاب بهترین مرکز آزمون تافل در ایران است.

بنابراین جای تعجب ندارد که یکی از رایج ترین سوال هایی که دانشجوهای کلاس تافل از من می پرسند این است که برای ثبت نام در این آزمون کدام مرکز را باید انتخاب کنند. از آنجاییکه مطمئن هستم این سوال تقریباً برای همه متقاضیان شرکت در آزمون تافل در ایران مطرح می شود، این صفحه را ایجاد کردم تا عزیزانی که خودشان در آزمون تافل شرکت کرده اند بتوانند تجربه  شرکت در این آزمون و نظرشان در مورد مرکز برگزار کننده تافل خودشان را با سایر کاربرهای عزیز زبان پلاس به اشتراک بگذارند.

بهترین مرکز آزمون تافل در ایران

سنتر های مختلف تافل از نظر نظم، کیفیت تجهیزات، رفتار کارکنان و ویژگی های دیگری با هم تفاوت دارند و بنابراین طبیعی است که با مطالعه نظر شرکت کننده های آزمون تافل، شما می توانید با دید بازتری نسبت به انتخاب بهترین مرکز آزمون تافل در ایران و شرکت در آزمون تصمیم گیری کنید.

پس، اگر شما در آزمون تافل شرکت کرده اید، لطفاً تجربه خودتان را با سایر متقاضیان شرکت در آزمون تافل ibt به اشتراک بگذارید. در تشریح تجربه تان، لطفاً به این موارد اشاره کنید:

 1. تاریخ شرکت در آزمون
 2. مرکز آزمون تافل شما
 3. شرایط مرکز تافل در روز آزمون شما

در صورتی که در آزمون آیلتس شرکت کرده اید و یا مایلید تجربه شرکت کننده های آزمون آیلتس را در مورد آزمون و مراکز مختلف آن بخوانید، لطفاً به صفحه تجربه شرکت در آزمون آیلتس مراجعه کنید.

چطور با ایمیل زدن پذیرش تحصیلی بگیریم؟

4 دیدگاه

 1. با عرض سلام خدمت تمام دوستان. من میخوام از تجربه ی آزمون تافلم در سنتر امیر بهادر در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۱۸ براتون بگم. من بار اولم بود که آزمون تافل میدادم و قاعدتا هیچ آشنایی با شرایط قبل و حین آزمون نداشتم. امتحانم ساعت ۹ صبح بود و ساعت ۸ من اونجا بودم. همین که وارد سنتر شدم متوجه نظم بسیار بالای این مرکز شدم. یک آقایی دم در ایستاده بود و راهنماییم کرد که باید اسمم رو از روی بورد پیدا کنم. بعدش من را به داخل راهنمایی کرد. بعد که وارد شدم دیدم گروه گروه واسه بچه ها جلسه میزارند و راجب آزمون توضیح میدن و بعد ما رو برای انجام مراحل بعدی راهنمایی می کردند. واقعا نظمشون عالی بود. وارد هر طبقه که میشدیم چند نفر حضور داشتند و ما رو راهنمایی می کردند که الان باید چی کار کنیم و برخوردشون هم خیلی محترمانه و عالی بود.
  اتاقی که آزمون دادیم پارتیشن بندی شده بود و هر کسی تو یکی از این پارتیشن ها امتحان میداد. این پارتیشن بندی باعث میشد که کنار دستیت رو نبینی و تمرکز آدم بالاتر میرفت. وقتی که آزمون شروع شد سکوت جلسه خیلی خوب بود. یادمه موقع اسپیکینگ ی آقایی داشت داد میزد سریع بهش تذکر دادند که یواشتر صحبت کنه و حواس بقیه رو پرت نکنه. ی نکته مثبت دیگه هم این بود که همین که برگه چرک نویسم رو میزاشتم رو کیس کامپیوتر، سریع ی برگه تمیز جایگزینش می کردند. اگر هم کسی مشکلی داشت سریع کمکش می کردند. موقعی که پارت اول امتحان تمام شد، بچه ها رو راهنمایی می کردند به سمت بوفه پایین، اونجا ی استراحت کوچک کردیم و ی مقدار خوراکی هم گذاشته بودند(ولی خب مگه از گلو ادم پایین میره تو اون استرس :|). خیلی تاکید داشتند که سر تایم ۱۰ دقیقه برگردیم و آزمونمون رو ادامه بدیم. در کل، سنتر خیلی خوب و با نظم بالایی بود واز نظر من همه شرایط رو برای ی آزمون بی دغدغه فراهم آورده بودند. با آرزوی موفقیت برای همگی 🙂

 2. من در تاریخ ۱۰ فوریه در سنتر سنجش امتحان تافل دادم. توی سایت ETS زده بود که امتحان ساعت ۹ شروع میشه من ساعت ۸:۳۰ تو سنتر بودم که مسئولین داشتن عملیات چک مشخصات رو انجام میدادن .
  از در ورودی (خیابون کریمخان) که وارد میشید، دست راست یک سالن انتظار هستش و بعد از رد شدن از گیتهای روبه رو، یک در شیشهای هست، که سالن برگزاری آزمون، اونجاست. توی این بخش، سمت چپ درب ورودی به بخش Checking وجود دارد و سمت راست تعدادی کمد هست که باید همه وسایلتون رو داخل اون بذارید.
  اجازه بردن خودکار، هرگونه خوراکی، موبایل و هرگونه وسیله الکتریکی به داخل سالن داده نمیشه و باید حتماً داخل کمدها بذارید این ها رو .
  برای ورود باید یا پاسپورت معتبر داشته باشین. و یا شناسنامه و کارت ملی که یکیشون حداقل تاریخش منقضی نشده باشه. کنار درب ورودی یک مراقب بود که کلاً کارش گیر دادن به ملت بود. مثلا برا خود من گذرنامه و گواهی نامه ام رو قبول نکردن چون عکسش با خودم تفاوت داشت به خاطر اینکه لاغر شده بودم ولی کارت ملی جدیدم رو قول کردن.
  روی دیوار یک برگه نصب شده که جلوی اسم هر نفر حرف A,B,C زده شده. عین همین کاغذ در سالن انتظار هم زده شده بود. قبل از ورود به سمت Checking فقط کافیه که کدتون رو ببینید) البته خیلی هم مهم نیست. فقط برای اینکه توی صف بایستید و برا گرفتن عکس و تست Voice به سمت اپراتور مربوط به صف خودتون برید.(
  بعد از اینکه وسایل رو داخل کمدها قرار دادین، اون آقا اولیه چک میکنه که چیزی همراهتون نباشه و میرید پیش یک آقای دیگه به نام اقای واحدی که از روی لیست اسم و کارت شناساییتون رو چک میکنه. بعد به ترتیب میرید برای عکس گرفتن و خوندن یک متن که از رو باید بخونید. این متن چیز خاصی هم نیست، و از یک هفته قبل هم براتون ایمیل شده .اینم بگم که به فاصله هر یک متر یک عدد دوربین وجود داشت
  بعد که تصویر و صداتون چک شد، یک شماره بهتون میده که شماره صندلی شماست و میتونید برید داخل سالن و بشینید. کف سالن امتحان موکت هستش که صدایه پایه مراقبین شنیده نشه. کابین امتحان هر فرد با نفر بغل دستیش حداقل یک متر بیشتر فاصله داره و دیوار هایه کابین مثل سقف سینما متخلل هستش که صدایه هر فرد تا حد ممکنه اکو نشه. اینم بگم که به فاصله هر یک متر یک عدد دوربین مدار بسته در سقف وجود داشت
  من همون اول که نشستم، صندلی و مانیتورم رو تنظیم کردم که راحت باشم. پیشنهادی میکنم که همون اول آزمون این کارو کنید. هم اگر استرس داشته باشید، کمک میکنه بهتون، و هم مفیده.
  روی صفحه کامپیوتر شما مشخصات شما همراه با عکستون نمایش داده میش عکسهاش تاریخی بود ادم رو یاد عکس کارت ملی میندازه. همون ابتدا که نشستید، به راحتی مطمئن میشید که جای درستی هستین. ۲ تا مداد و ۳ برگه رنگی سبز روی میزتون هست یک فرم سفید هم روی میز هست که باید پر کنید. اسم و مشخصات و این جور چیزهاست. داخل این فرم یک متن انگلیسی هم هست که باید از روش بنویسید و پایین فرم هم امضا کنید. این فرم رو کنار قرار بدین که مراقبین به راحتی بیان و بردارن و شما در حین آزمون حواستون پرت نشه. اینم بگم که اگر برگه هاتون پر شد کناری بگذارید.مراقبین سعی میکنند به ارامی بردارن که حواستون پرت نشه و توصیه من اینه که اگر برگه رو در ردینگ استفاده کردین حتما بزارین کنار که تا قبل شروع لیسنینگ براتون عوض کنند
  .بعد که همه وارد سالن شدند، آقای واحدی یک توضیحات تکراری راجع به روند برگزاری آزمون میده
  بعد مراقبها پسورد رو میزنن و آماده شروع آزمون میشید. در ابتدا یک مرحله چک میکروفن وجود داره که باید راجع بهDescribe the city you live in صحبت کنید.
  شما به جای پاسخ به سوال، میکروفن رو به دهان نزدیک کنید و از روی متن سوال روان و بدون توقف و شمرده بخونید تا زمانی که بهتون ok بده اگر Fairشد، دوباره سعی کنید و نترسید.برا خود من ۵ بار Fair شد دستم رو بالا بردم و مراقب آمد و گفت میکروفن رو به دهان نزدیک کن و بلندتر صحبت کن. بعدش درست شد.
  بعد از اتمام پارت اول Readingو سپس Listening شما ۱۰دقیقه استراحت اجباری دارید. میرید تو همون سالنی که کمدها توش هست. میتونید از خوراکیهای خودتون یا کیک و آبمیوهای که اونجا میدن استفاده کنید. برای استفاده از سرویس بهداشتی هم داخل سال امتحان یکی هست و هم از سرویس هایه بهداشتی داخل ساختمان که برا اقایون در طبقه اول و برا خانمها که طبقه دومه می تونید استفاده کنید
  اینم بگم که اگر برگه هاتون پر شد کناری بگذارید.مراقبین سعی میکنند به ارامی بردارن که حواستون پرت نشه و توصیه من اینه که اگر برگه رو در ردینگ استفاده کردین حتما کنار که تا قبل شروع لیسنینگ براتون عوض کنند.
  تایم ۱۰ دقیقه رو حواستون باشه، چون کسی به شما نمیگه. حواستون باشه که سراغ موبایلتون نرید! چون یک خانمی بود که موبایلش رو برداشته بود و داشت باهاش کار میکرد و درنتیجه دیگه اجازه ندادن امتحان بده و میگفتن تخلف امتحانیه و چون تمام سالن ها مجهز به دوربین مدار بسته است و نمیتونیم از این تخلف چشم پوشی کنیم چون که منجر به بسته شدن سنتر میشه.
  بعد که داخل میشید، ۳ تا برگه جدید میدن و اگر بخواین مدادتون رو هم براتون تراش میکنن. بعد هم پسورد رو میزنن و و دوباره مرحله چک میکروفن رو دارین و بعدش اسپیکینگ شروع میشه. من به توصیه استاد قائمی نژادبه فردی که پسورد رو میزد گفتم اجازه بده ارامش بگیرم چند لحظه و ایشون هم این لطف رو در حقم کردن.فقط یادتون باشه هرگونه نوشتن مطلبی بر رویه برگه ها قبل از اینکه شروع کنید تقلب محسوب میشه پس سعی نکنید در اون زمان تمپلتتون رو بنویسید رویه کاغذ ها
  در طول اسپیکینگ سعی نکنید خیلی بلند صحبت کنید که حتما بهتون تذکر میدن و این باعث میشه دچار اضطراب بشین یا حتی قسمتی از لیسنینگ رو نشنوید
  از نظر کیفیت سخت افزارها مانیتورها خوب بودن. هدستها متوسط رو به بالا و کیبوردها متوسط رو به پایین.
  در کل سنتر خوبیه و من ازش راضی بودم.

دیدگاه خود را بنویسید.

لطفاً دیدگاه خودتان را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد