نظر دانشجو ها درباره کلاس های زبان پلاس

در طول سال ها من افتخار کار با زبان آموزهای بسیاری را داشته ام که در ادامه می توانید نظر برخی از آنها را در مورد کلاس هایشان بخوانید. اگر مایلید در مورد کلاس های زبان پلاس بیشتر بدانید، لطفاً به صفحه کلاس ها (منوی بالای سایت) یا لینک زیر استفاده کنید:

کلاس ها و دوره های زبان پلاس

 

نظر دانشجوهای زبان پلاس:

مریم ز.، دانشجوی دوره آنلاین آیلتس، از تهران

 

سینا خ.، دانشجوی دوره آنلاین آیلتس، از تهران

 

شادی ف.، دانشجوی دوره آنلاین آیلتس، از سنندج

 

آرزو م.، دانشجوی دوره آنلاین تافل، از شیراز

با سلام خدمت دوستان. من میخام راجب تجربه ی کلاس تافل آنلاینی که با آقای قائمی نژاد داشتم براتون بگم. من بیس زبانم تقریبا خوب بود و یک سری جزوه و کیلیپ اموزشی داشتم که اونا رو برا آزمون میخوندم. دو هفته قبل از امتحان بود که به این نتیجه رسیدم که من به تنهایی نمیتونم از پس امتحان بر بیام. پاس کردن این آزمون با نمره ی بالا برام خیلی اهمیت داشت، بار اولم بود که آزمون میدادم و به خاطر محدودیت زمانی که داشتم میخاستم که حتما همین بار اول نمره ی خوبی بیارم. این بود که تصمیم گرفتم که باید یه کلاس خصوصی زبان بگیرم، حالا فکر کنین فقط دو هفته قبل از آزمون بود، اونم دو هفته ی تعطیلات عید. من سه تا مشکل داشتم، اول اینکه قاعدتا اکثر اساتید زبان قبول نمیکردن تو تعطیلات عید کلاس بزارن یا اصن در دسترس نبودن. دوم اینکه خودم هم به شدت تو انتخاب استاد سخت میگرفتم و نمیتونستم به هر استادی اعتماد کنم. سوم اینکه فقط دو هفته مونده بود به آزمون و من باید حداکثر توانم رو واسه خوندن میزاشتم و هر گونه رفت و آمد واسه من برام اتلاف وقت بود و بهم استرس میداد. نتیجه ی افکارم این بود که من باید حتما ی استاد پیدا کنم ک هم با تجربه و قوی باشه تو تدریس هم به صورت آنلاین تدریس کنه و هم قبول کنه تو تعطیلات عید واسه من کلاس بزاره. اول شروع کردم تو نت تو سایت های خارجی دنبال کلاس آموزشی گشتن، بالا اشاره کرده بودم که یه سری کلیپ آموزشی خارجی میدیدم، رفتم تو سایت اونا و بهشون ایمیل زدم که من کلاس آنلاین میخام، منتها وقتی هزینه ش رو بهم گفتن دیدم ک خیلی واسه من گرون میشد با وضع پول ما. این اپشن رو گزاشتم کنار و تو سایت های ایرانی دنبال کلاس آنلاین گشتم، چندین سایت و موسسه رو پیدا کردم ک تدریس آنلاین داشتن ولی به نظرم تدریس هیچ کدوم حرفه ای نمیومد. یکی از سایت هایی که پیدا کردم سایت zabanplus.com بود. برام جالب بود قبلا که داشتم دنبال روش ها و نکات تست زدن مهارت ریدینگ میگشتم قبلا این سایت رو دیده بودم و یه کلیپ آموزشی که آقای قائمی نژاد درباره نحوه تست زدن یکی از سوالات ریدینگ تی پی او گذاشته بودن رو دیده بودم و یادم بود که از کلیپ خوشم اومد و به نظرم نکته ای که گفتن خیلی کاربردی اومد. بعد تو قسمت نظرات کاربران رفتم و نظراتی که دانشجوهایی که با ایشون قبلا کلاس گرفته بودن رو خوندم و دیدم که چقدر همه بچه ها از کلاس و نحوه تدریس ایشون راضی بودن و علاوه بر این چقدر از شخصیت ایشون خوب گفته بودن. اون کلیپ آموزشی که از ایشون دیده بودم منو تا حدودی با تدریس ایشون آشنا کرد و نظراتی رو که خوندم منو مطمئن کرد که این استاد همونیه که من میخام. ولی خب مشکل سوم من هنوز پابرجا بود، دو هفته ی تعطیلات عید بود و من نمیدونستم ایشون قبول میکنن واسه من کلاس بزارن یا نه. شماره ایشون رو از تو سایت بر داشتم و همون لحظه باهاشون تماس گرفتم. بهشون گفتم که من فقط دو هفته تا آزمون تافلم مونده و به کلاس نیاز دارم ، اولش ایشون تعجب کردن که چرا تو این بازه زمانی کم بهشون زنگ زدم و من تو این دو هفته چطور میخام نکاتی که ایشون میگن رو پیاده کنم ولی خب با توضیحاتی که راجب شرایطم دادم ایشون اینقدر بزرگوار بودن که با وجود تعطیلات عید و مهمون هایی که داشتن قبول کردند.

من نتایج چند تا از آزمون های تی پی او که قبلا زده بودم رو براشون فرستادم و کلاس ما از دو روز بعد شروع شد. من تو دو تا مهارت اسپیکینگ و ریدینگ رو خیلی مشکل داشتم. جلسه ی اول با اسپیکینگ شروع شد. اینقدر ایشون تو تدریس با تجربه و حرفه ای بودن که تو همون جلسه ی اول مشکلات منو شناسایی کردن و نحوه ی صحیح اسپیکینگ رو بهم گفتن. وقتی جلسه تمام شد، همه ی تردید هایی که نسبت به استاد و کلاس آنلاین داشتم کنار رفته بود و از کلاس خیلی راضی بودم و خیلی خوشحال بودم که توانسته بودم ایشون رو پیدا کنم. ازشون خاستم که کلاس بعدی رو برام فردا بزارن. ایشون به شدت دلسوز بودن نسبت به دانشجو هاشون و واقعا نهایت همکاری رو با من انجام میدادن. کلاس های من تا ۱۰ جلسه ادامه پیدا کرد. من میدیدم که ایشون چقدر احساس مسیولیت داشتن نسبت به آموزش من. گاهی اوقات میشد که دو جلسه در روز برا من میزاشتن. من تو مهارت ریدینگ خیلی ضعیف بودم. هم وقت کم میاوردم تو تست زدن، هم کلی غلط میزدم، بعضی تست ها حدود ۱۵ تا غلط میزدم و این برا من فاجعه بود و منو خیلی نا امید و از نمره دلخواهم دور میکرد. این بود که عمده ی تمرکز ما تو جلسات شد مهارت ریدینگ. نحوه ی تست زدن من کلا اشتباه بود و من قدم به قدم متوجه میشدم که چطور باید تست بزنم. ایشون تست هایی که من میزدم رو بررسی میکردن و اشکالات من رو برطرف میکردن. گاهی اوقات من خیلی خجالت میکشیدم که چرا خنگ بازی در میارم تو تست زدن ولی ایشون صبورانه به من آموزش و قوت قلب میدادن که من میتونم از عهده ش بر بیام.

این دو هفته و ده جلسه به سرعت سپری شد. با توجه به اینکه وقت کم بود بیشتر از این ایشون نمیتونستن به من نکات رو بگن. عمده ی تمرکز ما رو ریدینگ بود وبعد اسپیکینگ و یک جلسه هم به رایتینگ و لیسنینگ کارکردیم. من سعی کردم تمام نکاتی که ایشون تو ۴ تا مهارت میگن رو پیاده کنم و برشون مسلط بشم. مخصوصا تو مهارت رایتینگ، من نحوه ی صحیح بسط دادن ایده ها رو نمیدونستم و تو همین یک جلسه با نکات مهم و کلیدی که ایشون به من گفتن من متوجه اشکالاتم شدم و بعد از اینکه چند تا از رایتینگ های من رو بررسی کردن، خیالم از رایتینگ هم به نسبت راحت شد. جلسات من تا دو روز قبل از امتحان ادامه داشت. روز قبل از امتحانم هم ایشون چند تا از اسپیکینگ های من رو بررسی کردن و بالاخره روز امتحان فرا رسید و من شدیدا استرس داشتم. ایشون نکات ریزی رو راجب روز امتحان به من گفته بودن و من همه ی اون ها رو رعایت کردم و دیدم که چقدر به نفعم تمام شد. امتحان شروع شد، اولین قسمت ریدینگ بود و از اونجا که نقطه ضعفم بود واسه این مهارت خیلی استرس داشتم. همه حواسم رو جمع کردم و با خودم گفتم به خودم اعتماد میکنم و هر چی یاد گرفتم رو پیاده میکنم. بعدش به نوبت مهارت های لیسنینگ و اسپیکینگ و رایتینگ بودن. سر اسپیکینگ داشتم از استرس خفه میشدم و هی وسط تسک ها آب میخوردم و هر چی نکته آقای قائمی نژاد بهم گفته بودن رو پیاده کردم. مهارت رایتینگ که رسیدم، کلا در حال نفس عمیق کشیدن و راز و نیاز با خدا بودم 😀 . ی مشکل من تو رایتینگ این بود که وقت کم میاوردم. دو تا نکته آقای قائمی نژاد به من گفته بودن برای حل این مشکل که خیلی زیاد سر جلسه به من کمک کرد و با یقین میگم اگر این نکات رو نمیدونستم قطعا سر جلسه وقت کم میاوردم و با استرسی که متعاقبش میگرفتم دیگه نمیتونستم از پسش بربیام.
بالاخره آزمون تمام ‌شد و ۱۰ روز پر استرس تا اومدن جواب ها سپری شد. من تو این ده روز خیلی نگران بودم و فکر میکردم که آزمون رو خراب کردم و همش خدا خدا میکردم زیر ۹۰ نشم. بالاخره برام ی ایمیل اومد از سمت ETS ک نتایج اومدن و برو چک کن. وای که چقدر لحظات پر استرسی بودن. وقتی جوابم رو دیدم برام قابل باور نبود، ۱۰۳ شده بودم. Reading: 28, Listening: 27, Speaking: 23 و Writing: 25 . خدا رو شکر کردم و خیلی خوشحال بودم. این موفقیت رو نتیجه ی سه چیز میدونم، اول لطف خدا و دعای پدر و مادرم، دوم زحماتی ک تو این مدت کشیدم و سوم کلاسی که با آقای قائمی نژاد داشتم. قبلا اشاره کردم که من چه وضعیتی تو ریدینگ داشتم و در نهایت ریدینگ که نقطه ضعف من بود بیشترین نمره رو ازش گرفتم.

در نهایت میخام از آقای قائمی نژاد بابت زحماتی که برا من کشیدن تشکر کنم، ایشون فراتر از یه استاد خیلی دلسوزانه به من آموزش دادن و علاوه بر اون به من خیلی قوت قلب و انگیزه میدادن تا بیشتر تلاش کنم و نا امید نشم. و دوم اینکه میخام بهتون بگم که آزمون تافل نیاز به تلاش جدی داره ولی در کل اسون تر از اون چیزی هست که فکرش رو میکنید. تو آماده سازی برا آزمون باید خیلی رو امتحان تمرکز کنید و حسابی بخونید. یه استاد با تجربه و قوی و دلسوز میتونه نقش به سزایی تو پیشرفت و موفقیتتون داشته باشه و من با تجربه ای که خودم داشتم آقای قائمی نژاد رو صد در صد بهتون توصیه میکنم. و میخام اضافه کنم که شاید خیلیا فک کنن شاید بازدهی کلاس های آنلاین به اندازه کلاس حضوری نباشه و تردید داشته باشن نسبت به این کلاس ها. با تجربه ای که من داشتم به نظرم کلاس آنلاین خیلی فوق العاده هست، شما نیازی ندارید هیچ وقتی رو برای رفت و آمد بزارید و از هر جای کشور که باشید میتونید به یکی از بهترین اساتید دسترسی داشته باشید. علاوه بر این، چون کلاس آنلاین هست انعطاف زیادی تو برگزاری کلاس وجود داره، من با توجه به برنامه ی خودم و استاد به راحتی یک ساعت از روز رو برای کلاسم انتخاب میکردم. برای همتون آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم یک آزمون عالی رو پشت سر بگذارید.

 

 

مریم ح.، دانشجوی دوره آنلاین آیلتس، از تهران

کلاس اقای قائمی نژادکه بصورت انلاین برای من برگزار شد از نظر مواردی از قبیل زمان کلاس بصورت کاملا هماهنگ شده با من تنظیم میشد به گونه ای بود که در بهترین زمان ممکن برگزار میشد و کلیه کلاس ها بدون هیچ اتلاف وقتی بطور کامل اجرا میشد.

نحوه تدریس ایشان به گونه ای بود که برای طرح اشکالاتم هیچگونه خجالتی نداشتم و ایشان هم خیلی دلسوزانه دقیق و موردی اشکالاتم را به من گفتند و برای رفع آنها راهنمایی زیادی کردند که خیلی موثر بود.

در طول این هفت جلسه کلاسی که من با ایشان داشتم به نمره ای که در ازمون ایلتس نیاز داشنم رسیدم. تابستان ۹۶ کلاسهای حضوری زیادی رفتم ولی معتقدم که این هفت جلسه کلاس غیر حضوری بیشتر ازهمه ی وقتی که در تابستان صرف کردم موثرتر بود.

ابراز امیدواری در کنار واقع گو بودن ایشان انگیزه مضاعفی به من داد که توانستم در ازمونم موفق باشم.

 

وحید د.، دانشجوی دوره آنلاین آیلتس، از تهران

یک سال پیش تصمیم گرفتم برای آیلتس خودم آماده کنم و برم کلاس ، اول رفتم چند تا آموزشگاه و اونا از من تست گرفتن و گفتن کلاسهای هر روز برگزار میشه اما متاسفانه من هرروز از صبح تا ۵ عصر سر کار هستم و بیشتر وقت ها در ماموریت کاری به شهر های مختلف سفر میکنم پس برایم مقدور نبود که هر روز کلاس بروم ، همچنین کلاس های آخر هفته یعنی هر پنج شنبه و جمعه با توجه به تجربه دوستام زیاد موثر نیست پس شروع کردم دنبال یک راه حل مناسب . یک روز یکی از دوستام که نیجریه کار میکرد به من گفت خانومش با آقایی با اسکایپ کلاس داره و خیلی زبانش به قول خودمون را افتاده من شماره اون آقا که سجاد عزیز باشه رو به من داد و واقعا دریچه راه نجات برای من باز شد.

شما فکر کنید هفته ای ۴ تا پرواز داشته باشید و ۴ روز در سفر باشید چی بهتر از اینکه همیشه معلمت کنارت باشه تو موبایل لپ تاپ یا هر وسیله ای که اسکایپ یا برنامه های مشابه رو داشته باشه من تو اکثر شهر ها با سجاد کلاس داشتم و برای من بهترین بود چون برنامه من مشخص نبود و هر هفته شنبه مشخص میشد و سجاد عزیز هم زحمت میکشید برای من کلاس می گذاشت.

من شدیداً وقت کم داشتم هم دانشجو بودم هم کارمند هم متقضی آیلتس ولی با کمک سجاد تونستم نتیجه ای که می خواستم رو بگیرم.

حالا اینم در نظر بگیرید از ترافیک و لباس پوشیدن ورسمی ….. تو کلاس آنلاین  خبری نیست هم وقتتون مفیده هم میشه چای بخورید تو کلاس ؟؟؟

خلاصه کنم صحبتم رو اگر میخواین یک نفر تمام وقتشو برای ارتقای شما بزاره تو زمان کلاس و وقت برای کلاس حضوری ندارید  و میخواید واقعاً نمره مورد نظر خودتون رو تو امتحان بگیرید بهترین گزینه به نظرم سجاد عزیز هستش .

از همینجا از  زحمانی که برای من کشید از کلاس های صبح جمعه یا آخر شب پنج شنبه یا نیم ساعت قبل امتحان یا تمام سختی هایی که شرایط من برای تو سجاد عزیز داشت تشکر میکنم و اگر ١٠٠ بار دیگه به عقب بر گردم بازم با خودش کلاس میگیرم.  ممنون

 

علی، دانشجوی دوره آنلاین تافل، از تهران

با عرض سلام خدمت همه ی دوستان

نمره تافل من در آزمون سوم دسامبر سال ۲۰۱۶ شد ۱۰۴ . ریدینگ ۲۶، لیستنینگ ۲۷، اسپیکینگ ۲۴  و رایتینگ ۲۷.  دوبار آزمون دادم به فاصله  ۹ ماه ، و در کل تقریبا یک سال وقت گذاشتم البته با جی ار ای.

مشکل اصلی من توی آزمون اول نمره اسپیکینگ و رایتینگ بود چون هم خیلی مهم تر از دوتای دیگه بودن برای اپلای کردن و هم خودم شخصا احساس میکردم کسی که اسپیکینگ و رایتینگ خوب نداشته باشه نمیشه گفت زبان بلده(اینو بعدا تو مصاحبه با استاد تو اسکایپ میفهمین) . بنابراین همیشه ترجیح میدادم نمره ی ریدینگ و لیستنینگ رو  ۲۴ بگیرم ولی اون دوتا رو ۲۶ به بالا.

کلا ۳ بار آزمون آزمایشی دادم تو موسسه امیر بهادر که هر کدوم ۹۰ هزار تومان بود حدودا و خیلی ناجوانمردانه رایتینگ و اسپیکینگ منو تصحیح میکردن و باعث میشد استرس بگیرم(علت شرکت کردنم بیشتر این بود که کسی نداشتم که اشکالات منو رفع کنه و امید داشتم تصحیح کننده های اونجا این کارو انجام بدن برای من که اشتباه بود اما در کل برای کاهش استرس یک بار شرکت کردن تو این آزمون رو توصیه میکنم فقط یک بار نه دوبار ). تو آزمونهای آزمایشی دایم نوسان می دیدم تو نمرات  دو اسکیل مورد نظرم بنابراین ترجیح میدادم تا اینکه کاملا با استراکچر صحبت نکنم و ننویسم  آزمون تافل اصلی رو تکرار نکنم.  امیر بهادر ۹۰ تومن میگیره که نمره شما رو یک بار دیگه برات تصحیح کنه ، به نظرم خیلی جوکه این مساله ، ۹۰ بدی  برای آزمونهایی که تی پی او ها مثلش رو دارن و ۹۰ هم بدی برای تصحیح یک سری شش تایی اسپیکینگ پس بازم تاکید میکنم فقط یک بار شرکت کنین برای کاهش استرس (من سه تا ووچر اضافه رو دستم مونده کسی خواست با بیست درصد تخفیف می فروشم ?).

تو اون فاصله ۹ ماه بین دو آزمون چند جا رفتم مصاحبه برای کلاس تافل اما نگفتم که نمره اولیه من ۹۴ بوده چون میخواستم ببینم طرف چقدر اصلا میدونه تافل چیه؟ این رو هم بگم که من لیستنینگ خیلی خوبی دارم بار اول ۲۸ شدم و بار دوم ۲۷ با اینکه حدود ۲۰ ثانیه از یکی از کانورسیشن ها رو از دست دادم و بعلاوه اینکه سعی کردم لیستنیگ اکستند رو حدس بزنم کدومه (که احمقانه ترین کار ممکن در دنیا همینه !!) به هر حال تو اون مصاحبه ها که اغلب در آموزشگاههای خوب تهران بود طرف اینقدر سریع و با لهجه حرف میزد که   فهمیدن حرفشان خیلی دشوار بود (این حرکت باعث میشد ازشون متنفر بشم چون به خودم می گفتم تو که یک بار از ای تی اس ۲۸ گرفتی پس اگر الان نمی فهمی این طرف چی داره میگه مشکل اونه نه تو ) و فقط طرف میخواست سطح منو طوری بسنجه که منو بندازه تو اون کلاسی که الان خالی داره و اونو پر کنه اصلا به فکر من نبود. این بود که کلا بیخیال شدم . تا اینکه یاد آقای سجاد قائمی نژاد افتادم؛تو دانشگاه من یک سال از ایشون عقب تر بودم و خیلی اتفاقی فهمیده بودم از دوستان مشترک که ایشون تافل و ایلتس  تدریس میکنه منظورم ۱۰ سال پیش تقریبا یعنی از سن ۲۰ سالگی ایشون تقریبا تخصصی تافل  و ایلتس تدریس میکردن و تافل ۱۲۰ و ایلتس ۹ داشتن. بنابراین تنها کسی که میدونستم بهش اعتماد کنم ایشون بود چون از نظر من بقیه کوالیفای نبودن. من ساکن تهران بودم و ایشون تهران نبود اما خوشبختانه کلاس هاش آنلاین بود و من باهاش تماس گرفتم و در مورد وضعیتم مشورت کردم. خلاصه دو جلسه کلاس اسپیکینگ و دو جلسه کلاس رایتینگ با ایشون گرفتم.

دو جلسه اسپیکینگ: سرعت اینترنت متوسط باشه خیلی خوب جواب میده بدون هیچ مشکلی (۴ جی ایرانسل من با گوشی خیلی راحت جواب داد و کیفیت صوا و تصویر خیلی خوب بود. آخه من اولین باری بود که کلاس آنلاین شرکت می کردم و واقعا اولش یکم دلهره داشتم با سرعت اینترنت ایران جواب میده یا نه.) کلاس اسپیکینگ خیلی عالی بود. یک سری سوال آقای  قائمی نژاد داشتن که هیچ جا ندیده بودم اونجا شیر میکردن و من راحت گوش میدادم و مثل تافل تو وقتش جواب میدادم، ایشون هم روی کاغذ غلط های فاحش منو می گرفت مثلا: I am agree ??? که من مدام می گفتم و نمیدونستم غلطه، وقتی همچین اشتباهاتی کنی بعدش دیگه هر چی گرامر خفن هم بکار ببری فایده نداره و چند تا گرامر دیگه مشکل داشتم تو استفاده از مجهول که حل شد. آخر کلاس به من گفتن که دور و بر ۲۵ میشم که ۲۴ شدم.

کلاس رایتینگ:

من توی دو جلسه کلاس آنلاین آقای قائمی نژاد نمره رایتینگم از ۲۲ به ۲۷  تغییر کرد با کنار گذاشتن متدهای مسخره تمپلیت که خیلی از کلاس های معروف تهران الان دارن استفاده میکنن و جواب نیمیگیرن اگر هم میگیرن دانشجو رو تبدیل میکنن به طوطی که فقط بلده کلمات قلمبه حفظ کنه و آمارهای کلیشه ای بچپونه تو رایتینگش. مثلا”:

from the dawn of civilization specially when …..

یا

when it comes to the issue of social

یادمه تو وب سایت یکی از اساتید معروف تهران رایتینگ هایی که ادعا می کرد دانشجوهاش نوشتن می دیدم که  خدا شاهده خوندنش برام مثل خوندن ریدینگ های تافل بود و حتی سختتر و به خودم می گفتم من هیچوقت نمیتونم مثل اینا بنویسم پس باید قید نمره ی ۲۷ رو بزنم.

کلاس رایتینگ من با آقای قائمی نژاد دو جلسه بود که یک پی دی اف به من دادن که پر از reason  های مختلف و طبقه بندی شده بود لغات خوبی هم توشون پیدا میشد. بعد از کلاس مطمئن شدم که بقیه اشتباه میکنن نه من و با ساختاری که آقای قائمی نژاد به من آموزش داده بودن دقیقاً می دونستم توی رایتینگم چی می خوام بنویسم. خیلی جالب بود برام که چون می دونستم هر جمله توی رایتینگ چیکار می کنه، نوشتنش واقعا راحت شده بود.

توی تافل هم موضوع رایتینگ من این بود که “موثر ترین راه برای جلوگیری از تقلب در کلاس ها چیه ؟   استفاده از والدین و … ” که من والدین رو انتخاب کردم ، یه introduction نوشتم حدودا دو خط، آخرش هم دو خط conclusion دو خط و نیم که همشون طبق روشی بود که توی کلاس آقای قائمی نژاد یاد گرفته بودم . دوتا ریزن هم شبیه (نه کاملا ) اون پی دی اف نوشتم اول پاراگراف های body و بسطش دادم با مثال های کاملا شخصی ( همونطور که آقای قائمی نژاد گفته بود آمار ندادم و به فلان مقاله و تحقیق هم ربطش ندادم، گرامر ساده استفاده کردم یکی دوتا پرزنت پرفکت و بقیه گذشته استمراری و ساده و حال استمراری و ساده )اما نکته تو reason ها بود که خیلی قوی و حساب شده نوشتن ، این.طور بگم که اینقدر ساده و بی آلایش بود که فقط یکم با صحبت کردن معمولی انگلیسی فرق داشت، یک دونه لغت سخت توش نبود ، یک دونه صفت خفن توش نبود (prominent , controversial حتی اینا هم نبود ). یک دونه inversion توش نبود (چیزی که توی یکی از آموزشگاه های معروف تهران اونقدر فقط روی اونا تاکید میشد که یکی از دوستام با اینکه کلی از اینا توی رایتینگش گذاشت، نمرش افتضاح شد!)  اصلا گرامر خفن نداشت مثل صحبت کردن بود. چهارتا پاراگراف همونطوری که آقای قائمی نژاد گفت با ساپورت و مثال نوشتم شدم ۲۷ . البته خودم فکر میکنم اگر یک مقدار گرامر اون جوری می نوشتم ۳۰ میشدم ولی خب متاسفانه دیر با آقای قائمی نژاد آشنا شدم و دو جلسه بیشتر برای رایتینگ وقت نداشتم.

 

نظر سولماز، دانشجوی دوره آنلاین آیلتس، از رشت

همیشه وقتی که نتیجه یه امتحان برات خیلی مهمه و زمانت هم کمه، انتخاب یه استاد عالی و حرفه ای واقعا میتونه کمک کننده باشه. به جرات میتونم بگم آقای قایمی نژاد یکی از بهترین اساتیدی بودن که باهاشون کلاس داشتم. به کمک ایشون، من تونستم در زمانی  کوتاه( حدود دو ماه) نمره مورد نظرم رو درآیلتس آکادمیک (۷) کسب کنم. کاری که خیلی از اساتیدی که بهشون مراجعه کرده بودم غیرممکن میدونستنش. در هر حال به همه کسایی که دنبال یک استاد خوب هستند که واقعا بهشون کمک کنه توصیه می کنم در انتخاب این کلاس ها شک نکنن! به چند دلیل:

دلیل اول، ایشون علاوه بر حرفه ای بودن در تدریس زبان، به نظر من یه روانشناس هم هستن و واقعا توانایی این رو دارن که به دانشجوهاشون اعتماد به نفس لازم رو انتقال بدن. این مورد به من خیلی کمک کرد مخصوصا در روزهای نزدیک به امتحانم که واقعا تحت فشار و استرس بودم اگه کمکها و دلگرمیهای ایشون نبود مطمینا نمیتونستم نمره خوبی کسب کنم.

دلیل دوم که خیلی هم مهمه این هست که ایشون مطالب خیلی مهم که واقعا به درد دانشجوهاشون میخوره رو بهشون یاد میدن. درواقع بسیار دقیق نقاط ضعف و قوتتون رو تشخیص میدن وبهتون کمک میکنن. بنابراین نیاز نیست ساعتها تو کلاسهای خسته کننده وقتتون رو تلف کنید. تو این کلاس شما خلاصه و بسییااار مفید آموزش میبینید. بعلاوه، این موارد باعث میشه که کلاسهای ایشون هم از لحاظ زمانی و هم از لحاظ مالی به صرفه باشه.

دلیل سوم امکان استفاده از کلاسهای آنلاین هست. هرچند خود من در ابتدا کمی مردد بودم اما ارزش این کلاسها رو بیشتر ازهمه وقتی میفهمید که چند هفته به امتحانتون باقی مونده وزمان بیش از هرچیزی براتون مهمه!

دلیل چهارم، در دسترس بودن استاد از طریق اسکایپ به شما این امکان رو میده که نتایج آزمونهاتون رو راحت گزارش کنید و از راهنمایی های ایشون استفاده کنید.

خود من خیلی برای پیدا کردن یه استاد عالی وسواس به خرج دادم ووقت گذاشتم. دوست دارم شما از تجربه من استفاده کنید و واقعا بهتون توصیه می کنم از کلاسهای این استاد گرامی استفاده کنید واز نتیجش لذت ببرید. نتیجه ای که شاید درمورد خیلیا مسیر زندگیشون رو عوض کنه!

 

نظر علی، دانشجوی دوره آنلاین تافل، از مشهد

من با ایشان کلاس های تافل و جی ار ای رو داشتم و باید بگم تونستم به یکی از بزرگترین سختی های زندگیم که یادگیری زبان انگلیسی در سطح بالا بود با کمک ایشان غلبه کنم. تسلط ایشان به زبان انگلیسی و آزمون ها فوق العاده است و خیلی خوشحالم که هر دو آزمون رو با ایشان کار می کنم چون به نظرم داشتن یک استاد برای دو آزمونی که نقاط مشترکی دارند، در صورتی که استاد برنامه منسجمی داشته باشه میتونه بازده بالاتری داشته باشه تا اینکه با دو استاد به صورت جداگانه کار کنید و پیدا کردن استادی که در مهمترین ۳ آزمون بین المللی زبان انگلیسی تسلط کامل داره خیلی سخته من کلاس های آنلاین رو انتخاب کردم با اینکه همه دوستام بهم میگفتن این کارو نکنم و باید بگم فوق العاده راضیم به چند دلیل:

۱- راحتی: نیاز نیست برای داشتن کلاسی که باید مدتی اون رو داشته باشین و بهش عادت کنین احساس ناراحتی کنین، بودن در اتاق یا خونه خودتون که مطمئنا راحت ترین جا براتون هست و عدم حضور فیزیکی کس دیگری در کنارتون برای من خیلی تمرکز بیشتری فراهم میکنه

۲- انعطاف پذیری: با اینکه برای من خیلی کم این اتفاق افتاد (که اگر کلاس حضوری داشته باشید بیشتر خواهد شد مثل ترافیک)، اگر برای من مشکلی پیش میومد که نتونم در اون ساعت کلاس داشته باشم یا دیر به کلاس برسم با ایشان هماهنگ میکردم و ایشان هم همه تلاششون رو میکردن و میتونستیم در ساعت یا روز دیگه ای کلاس رو برگزار کنیم (برای من همیشه این اتفاق افتاد و از ایشان ممنونم)

۳- نبود کلاس های مناسب در محل سکونت: من ساکن مشهد هستم و یک بازه مناسبی رو برای پیدا کردن استاد خوب صرف کردم و با چند استاد صحبت کردم و تنها چیزی که در پاسخ به سوال من مشهود بود، تغییر دادن رای من از تافل به آیلتس بود! به جای اینکه واضح بیان کنند که تسلط آنها در این آزمون نیست سعی در تغییر نگرش من داشتند ولی پس از صحبت من با ایشان، به نکته ی ظریفی اشاره کردند: علاوه بر اینکه دانشگاه های امریکا معمولا نمره بالاتری در ایلتس نسبت به تافل می خواهند، لمس نمره شما در ایلتس هنوز برای اساتید دانشگاه های امریکا مشهود نیست، چون اکثر دانشجوهای دانشگاه های امریکا با تافل وارد آن دانشگاه شده اند و استاد مثلا میدونه که دانشجویی که پارسال گرفته و اسپیکینگ خوبی داره، نمره اسپیکینگ تافل رو ۲۶ شده و الان هم که فرضا بین دو دانشجو باید یکی رو انتخاب کنه و هر دو با یک شرایط هستند، ریسک نمیکنه و دانشجویی که نمره اسپیکینگ ۲۶ در تافل داره نه ۷ در آیلتس رو انتخاب می کنه و البته این موضوع کاملا منطقی است و شاید همه ی ما در مواجهه با این موضوع همین انتخاب رو انجام بدیم.

۴- زمان: تقریبا میشه گفت اگر کلاس حضوری داشته باشید، به همون اندازه ای که کلاس دارید وقت شما در رفت و آمد میگذره، و من اصلا این وضعیت رو دوست ندارم.

۵- امکانات: از نوشتن بر روی تخته دیجیتال و ارسال فایل اون برای من تا داشتن کل تاریخچه صحبت هامون تو اسکایپ که عالیه نکته مهم بعدی اعتماد به نفسی است که ایشان به من می دهند، خیلی وقت ها از آمادگی برای امتحان در این مدت کوتاه نا امید می شدم اما به صورت کاملا حرفه ای با روحیه ای که به من می دادند، دوباره من رو برای امتحان آماده میکردند و همین باعث پیشرفت بیشتر من شد. در این مدت رابطه بسیار صمیمی با ایشان داشتم و کاملا در کلاس ها احساس راحتی می کنم، شخصیت ایشان قطعا یکی از مهمترین دلایل من برای ورود به این کلاس ها و استمرار آن هاست و خوشحالم که دوستی بسیار خوب به جمع دوستانم افزوده شد.

در پایان از ایشان به خاطر همه ی زحماتی که در این چند ماه برای من کشیدند سپاسگزارم.

 

نظر مصطفی، دانشجوی دوره حضوری ترمیک ، در رشت

ویژگی که درباره کلاس زبان شما برای من جالب بوده:

۱- جدیت در درس دادن و درس خواستن از زبان آموزان

۲- فضای دوستانه و جذاب درکلاس

۳- تلاش برای شرکت دادن همه ی زبان آموزان در فعالیت های کلاسی (با نظر خواستن بیشتر از کسانی که به هر دلیلی کم تر در بحث ها شرکت می کنند یا تشویق افرادی که به اندازه ی کافی در بحث ها سهیم هستند).

 

نظر حسن، دانشجوی دوره آنلاین لهجه آمریکایی، از نیجریه

من در کلاس تمرین لهجه امریکایی که با ایشان داشتم، دو ویژگی اصلی ایشان نظر من را جلب کرد: یکی تسلط ایشان به مباحثی که آموزش می دهند و دیگری علاقه ایشان به یادگیری مطالب توسط دانشجو. جدیت و علاقه ایشان موجب شده بود که من هم نهایت تلاشم را در یادگیری و تمرین مباحث به کار ببندم و خوب نتیجه آن پیشرفت روز افزون که شاهدش بودم.

 

نظر پریسا، دانشجوی دوره حضوری تافل در تهران و آنلاین مکالمه

در ابتدا باید بگویم، افتخار می کنم که شاگرد شما هستم. سپس باید اشاره کنم که موارد زیر بعضی از نقاط قوت کلاس شما هستند. یکی از مهمترین فاکتورها این است که شما انگلیسی را صرفاً به دلیل اینکه شغل شماست تدریس نمی کنید. شما انگلیسی را تدریس میکنید چون مشتاقید که شاگردان شما آن را یاد بگیرند و هر پیشرفتی در دانش آموزان، شما را حتی بیشتر از خود آنها راضی می کند. یکی از نکات منفی روشهای یادگیری زبان انگلیسی، تمرکز بر گرامر است و روش آموزش شما، این فرصت را به دانش آموزان میدهد که گرامر را درحین یادگیری سایر مهارتهای زبان انگلیسی یاد بگیرند، بدون اینکه از گرامر خسته شوند. روش تدریس شما یک روش خشک و بدون انعطاف نیست و فضای کلاس را هر زمان که تشخیص می دهید دانش آموزان برای یادگیری نیاز به تغییر روش تدریس دارند، عوض می کنید و با این روش، توجه دانش آموزان به کلاس بیشتر می شود. تنوع روش تدریس که شما به کار می برید، همان چیزی است که دانش آموزان به آن علاقمند هستند. شما بسیار صبورهستید و این یکی از با ارزش ترین صفات یک معلم است. شما اشتباهات زیاد دانش آموزان خود را تحمل نموده و آنها را با روشهای مختلف اصلاح می نمایید. و نکته نهایی اینکه به عنوان یک معلم خصوصی، بسیار قابل اعتماد هستید.

نظر هانیه، دانشجوی دوره حضوری ترمیک، در تهران

I would like to say it was truly such a honor to be your student. because your class was the most enjoyable class that i have ever had! In my view, your special method to explain the words by making a story is the powerful point like kidnap, torture, ransom and … ,that we still mention it as a perfect teaching. The other thing is how much you care about accent. you were patient enough to correct our mistakes whenever we were speaking. and those tips about vowels and consonant and how they mix together was very useful for me and i am still using them. however, my other teachers don’t bother themselves to check our speaking and accent. Generally your class was not boring at all!besides you have kind of sense of humor that can really helps to never get tired. Finally that is why i can remember almost all of your statements and they really helped me to improve myself and follow your footsteps.

 

نظر مهدی، دانشجوی دوره حضوری خصوصی زبان عمومی، در تهران

من که به شخصه واقعا به نحوه ی آموزش و تسلط تو در آموزش زبان شیرین انگلیسی اعتقاد کامل دارم. و بیشتر این شیرینی زبان برای من مربوط به نحوه ی تدریس و تسلط فوق العاده ی تو هستش. چیزی که تو کلاسهای تو برام لذت بخش بود نزدیکی کامل لغات و خصوصا اصطلاحات به زبان محاوره ی انگلیسی بود . من اقوامی خارج از کشور دارم که وقتی باهاشون انگلیسی صحبت میکنم کاملا متوجه میشم که لغات و اصطلاحاتی که به کار می برند خیلی با مطالبی که ما به عنوان آموزش زبان در کلاسهای آموزشی یاد میگیریم تفاوت داره اما نوع آموزش تو خیلی کمک میکنه که دقیقا روان و سلیس مثل یک Native امریکایی صحبت کنیم و این واقعا برای یک زبان آموز لذت بخشه. این فقط گوشه ایی از اعجاز تو در آموزش زبان بود که عنوان کردم.

 

نظر الناز، دانشجوی دوره حضوری ترمیک در تهران و آنلاین تافل، از لواسان

در کلاسهای شما از رخوت و دلهره همیشگی کلاسهای زبان خبری نبود و وقتی وارد کلاس میشدی انگار وارد یک دور همی دوستانه شدی که قرار هست با هم فیلم ببینیم و موزیک گوش بدیم شاید تنها دلهره من مقالاتی بود که باید در قالب شما قرار میگرفتیم و برای سایر همراهان بیان میکردیم اما حتی این مورد هم به علت انتخاب عناوین هیچان انگیز بسیار دلچسب میشد.آموختن انگلیسی در کلاسهای شما شیرین و دلپذیر بود قسمت بانمک ماجرا هم نوت بوک کوچک شما است که مثل کیف آقای ووپی هر کاری ازش بر میاد. تندرست و شاد باشید.

 

نظر رضا، دانشجوی دوره حضوری ترمیک، در رشت

فقط یه جمله: جذاب ترین کلاس زبانی که دیدم!

 

نظر رامین، دانشجوی دوره آنلاین آیلتس، ازگچساران

من اهل یکی از شهر های جنوبی ایران هستم و چون دورو برم کلاس جضوری خوب برای آیلتس پیدا نکردم مدتی به دنبال کلاس آیلتس آنلاین می گشتم که از طریق سایت ای اس ال ایران با شما آشنا شدم.  چیزی که بیشتر از همه منو تحت تاثیر قرار داد علاقه شما به یاد دادن زبان انگلیسی هست. اونقدر به روش های مختلف موضوع رو توضیح میدید که توی کلاس یاد بگیریم. اول دودل بودم کلاس آنلاین بردارم. به همین خاطر خواستم یه جلسه ثبت نام کنم تا اگه خوشم اومد ادامه بدم که خوشبختانه شما هم قبول کردید. چون اولین کلاس آنلاینم بود یه مقدار از کیفیت اینترنت و اینا ترس داشتم، اما الان می بینم با یه اینترنت ADSL معمولی هم کلاسمون کیفیت صوتی و ویدیوییش عالیه. به نظرم که کلاس متفاوتی هست. از نظر شخصیتی هم خیلی آدم خوبی هست و یه جاهایی که کار سخت میشه با شوخی و طنز باعث میشید آدم علاقش و انگیزش رو از دست نده. توی معرفی کلاستون گفتید ” کلاسی متفاوت” و من مطمئنم همه دانشجوهاتون به این “متفاوت بودن” اعتقاد داشته باشن.

 

نظر امیر، دانشجوی دوره حضوری آیلتس، از نوشهر

اگه بخوام از تمام حسن های کلاسی که با هم داشتیم رو بگم باید رمان بنویسم اما چند تا نکته برجسته تر داشت کلاسمون که میشه بهشون اشاره کرد:
۱- با اعتماد به نفسی که بهم میدادی واقعا میتونستم خوب صحبت کنم، بدون هیچ ترسی.
۲- جو دوستانه ای که بینمون بود خیلی به جذابیت کلاس اضافه میکرد.
۳- استادانه استاد بودی استاد!!!
۴- دانش آموز های جدید شک نکنید این استاد ارزشش رو داره که از شهر های دورتر برید پیشش چون بنده واسه هر جلسه کلاس ۴۰۰ کیلومتر مسیر رفت و برگشت رو طی می کردم و به نظرم ارزشش رو داشت.
پیروز باشی استاد.

 

نظر سعید، دانشجوی دوره آنلاین آیلتس، از تبریز

تو وقت کمی که بعد از خدمت سربازی داشتم در حدود دو ماه تونستم با زبان در حد متوسط به پایین تونستم امتحان تافل را با موفقیت بگذرونم و پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه ITU رو بگیرم. میتونم بگم مدیون شمام.
همه دوستان نکات مثبت رو گفتن و نیاز به تکرار نیست.
تنها نکته منفی در مورد خودم این بود که خیلی بهم اعتماد میکردید در مورد لغات زبان و سوالی ازم نمی پرسیدید سر کلاسا شاید بدلیل وقت خیلی کم بوده.
نتیجه کلاس شما اینه که الان اینجام 🙂

 

نظر مهسا، دانشجوی دوره آنلاین آیلتس، از تهران

باید بگم هرکسی که در یادگیری زبان زمان براش مهمه و برای هدف خاصی قصد آزمون دادن داره،  داشتن کلاس با ایشان میتونه یکی از بهترین انتخاب هایی باشه که انجام میده. چون یقیناَُ در آخر به هیچ عنوان احساس تلف شدن وقت رو نخواهد کرد. من خودم  در کلاس های آیلتس رایج (حضوری توییکی از موسسه های معروف تهران) شرکت  میکردم اما بعد که با کلاس های آنلاین ایشان آشنا شدم کلاس زبان های دیگر رو وقت تلف کن میبینم. همچنین آقای قائمی نژاد بهترین راهنمایی بود که من تا حالا در زمینه ی زبان دیدم. امیدوارم شما هم با مصاحبت با ایشان به همین نتیجه برسید.

بهترین هارو براشون آرزو می کنم.