کلاس بحث آزاد انگلیسی در رشت (Free Discussion Class)

اگر تا حالا در یک کلاس بحث آزاد یا کلاس Free discussion انگلیسی شرکت نکرده اید، شاید اولین سوالی که به ذهنتان خطور کند این باشد که اصلاً کلاس بحث آزاد چیست و آیا می تواند به شما کمک کند یا خیر؟ اگر پنج دقیقه وقت بگذارید و اطلاعات این صفحه را مطالعه کنید، می توانید پاسخ همه این سوال ها را پیدا کنید.

دوره های در حال ثبت نام:

متاسفانه در حال حاضر دوره  در حال ثبت نامی وجود ندارد.

توجه ۱: برای شرکت در کلاس های بحث آزاد باید ابتدا در یک تعیین سطح شرکت کنید. برای رزرو جلسه تعیین سطح لطفاً فرم انتهای همین صفحه را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

کلاس بحث آزاد یا Free discussion چیست؟

زبان آموز های زیادی هستند که مدتی به کلاس های آموزش زبا انگلیسی ترمیک رفته اند ولی هنوز احساس می کند نمی توانند خوب حرف بزنند. از طرف دیگر زبان آموز هایی هستند که اسپیکینگ خوبی دارند و می توانند خیلی روان به انگلیسی صحبت کنند، اما چون دیگر به کلاس نمی روند، احساس می کنند کم کم دارند این مهارت را از دست می دهند.

کلاس بحث آزاد دقیقاً برای چنین افرادی طراحی شده است. در کلاس بحث آزاد برای هر جلسه موضوعاتی مشخص می شود و تکالیفی برای آماده شدن برای شرکت در هر جلسه تعیین می شود و شما با مطالعه کمی در منزل اطلاعات خودتان را در مورد آن موضوع بالا می برید و در کلاس شرکت می کنید و با سایر زبان آموز ها در مورد آن موضوع به انگلیسی صحبت می کنید.

در دوره های بحث آزاد انگلیسی طراحی شده در زبان پلاس، برنامه ای برای هر جلسه وجود دارد. قبل از هر جلسه، فایل پی دی اف و ویدیو هایی در مورد موضوع مورد بحث جلسه آینده در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا با مطالعه آنها و تماشای ویدیو ها اطلاعات خیلی خوبی در مورد موضوع جلسه بعد بدست بیاورید. با مطالعه این مطالب، شما دامنه لغات و ایده های لازم برای صحبت کردن در مورد موضوع مورد بحث را بدست خواهید آورد و می توانید در کلاس بسیار آماده تر شرکت کنید و بسیار فعال باشید.

انواع دوره های بحث آزاد انگلیسی

 • دوره Free Discussion سطح متوسط

اگر سطح زبان شما در حدود متوسط (Intermediate) باشد می توانید در این دوره ها شرکت کنید. با پر کردن فرم انتهای همین صفحه می توانید برای رزرو زمان تعیین سطح اقدام کنید.

 • دوره Free Discussion سطح پیشرفته

این دوره مخصوص افرادی است که سطح زبان آنها بالاتر از متوسط (Upper-Intermediate) یا پیشرفته (Advanced) است. با پر کردن فرم انتهای همین صفحه می توانید برای رزرو زمان تعیین سطح اقدام کنید.

مزایای شرکت در کلاس Free Discussion  انگلیسی زبان پلاس

 • هیجان فوق العاده کلاس های بحث آزاد

در کلاس های بحث آزاد (Free Discussion) زبان پلاس، هر جلسه طوری طراحی شده است که نوعی رقابت هیجان انگیز دوستانه بوجود بیاید تا شرکت کننده ها در کلاس تمام تلاش خودشان را برای اثبات نظرشان و توضیح آن بکار بگیرند. این رقابت کلاسی باعث می شود که حتی بعد از کلاس، در منزل هم شما وقت خوبی برای مطالعه زبان انگلیسی و افزایش دامنه لغت خودتان صرف کنید تا وقتی در کلاس حاضر می شود، با قدرت بیشتری در بحث آن جلسه شرکت کنید.

من دانشجوهایی داشته ام که خود را فردی بسیار تنبل در زمینه یادگیری زبان انگلیسی می دانستند و بعد از یک ترم کلاس بحث آزاد خودشان هم از میزان انرژی و وقتی که برای یادگیری زبان انگلیسی گذاشته بودند، تعجب می کردند.

 • امکان حرف زدن با سایر زبان آموز ها و تقویت اعتماد به نفس

در کلاس های بحث آزاد (Free Discussion) زبان پلاس، دانشجو ها فقط با یک مدرس حرف نمی زنند. این کلاس ها طوری هستند که اگر فردی ناگهان وارد این کلاس بشود احتمالاً تا دقایقی نخواهد توانشت حدس بزند مدرس کلاس چه کسی است. کلاس های بحث آزاد (Free Discussion) زبان پلاس به معنی واقعی کلمه “بحث” هستند و شما می توتاند در طول کلاس نظرتان ار در مورد صحبت های سایر شرکت کننده ها بیان کنید و با آنها وارد بحث بشوید. چون شما با افراد متعددی حرف می زنید و همچینین به خاطر اینکه باید به سوال های افراد مختلفی پایخ بدهید، ترس حرف زدن با سایرین به سادگی و بعد از مدت کوتاهی از بین می رود.

بسیاری از زبان آموزهایی که حتی سطح زبان خوبی دارند در مواجهه با افراد دیگر استرس می گیرند و نمی توانند آنطور که انتظار دارند از زبانشان استفاده کنند. بنابراین، همیشه احساسش می کنند زبانشان واقعاً انطور که باید کمکی به آنها نمی کند. فرصت فوق العاده حرف زدن با سایر زبان آموز ها و شرکت در بحث های داغ کلاس به شما کمک می کند تا بر این مشکل غلبه کنید و از زبان انگلیسی خودتان بهتر بهره ببرید.

 • افزایش علاقه مندی به زبان انگلیسی

با افزایش اعتماد به نفس و مهارت اسپیکینگ، خیلی سریع ترس شما از حرف زدن به زبان انگلیسی به لذت تبدیل خواهد شد و به جای اینکه از حرف زدن به انگلیسی فرار کنید، در هر موقعیتی سعی خواهید کرد از دانش زبان انگلیسی خودتان استفاده کنید. این علاقه بیشتر خودش عاملی برای مطالعه و یادگیری بیشتر خواهد بود.

 • فرصت بیشتر برای حرف زدن به انگلیسی

تعداد زبان آموز های کلاس Free Discussion  کمتر از بسیاری از کلاس های ترمیک است. پس، به هر زبان آموز زمان بیشتری برای حرف زدن اختصاص داده می شود.

از طرف دیگر، در کلاس Free Discussion تمرکز روی مهارت اسپیکینگ شماست، تقریباً تمام زمان کلاس صرف حرف زدن خواهد شد. بنابراین، نه تنها تعداد دانشجو ها در کلاس کمتر است، بلکه در یک کلاس بحث آزاد شما فرصت این را دارید که چندین برابر کلاس های ترمیک به انگلیسی صحبت کنید.

 • تقویت مهارت بسیار کلیدی “Speaking”

وقتی در کلاس بیشتر حرف می زنید، ایرادهای زبان انگلیسی شما بیشتر مشخص می شود و می توانید خیلی سریعتر و بیشتر روی آنها کار کنید و آنها را بر طرف کنید. از طرف دیگر، شما می توانید از توضیحاتی که در مورد ایرادهای سایر دانشجو ها داده می شود هم نکات خوبی را یاد بگیرید.

نکته جالب دیگر این است که چون در کلاس بحث آزاد، در موقعیت های مختلف باید در مورد نظرات و صحبت های سایر هم کلاسی های خودتان نظر بدهید، از این رو مهارت فکر کردن به انگلیسی شما تقویت می شود.

چون علاوه بر حرف زدن در مورد موضوع، باید در مورد صحبت های سایر زبان آموز ها هم نظر بدهید، به مرور روان تر حرف می زنید و با مکث بسیار کمتری ایده هایتان را بیان می کنید.

 • افزایش دامنه لغات موضوعی

چون در مورد موضوعات مختلف حرف می زنید، خیلی سریع دامنه لغت شما در مورد مضوعای مختلف افزایش می یابد و بنابراین اسیپیکینگ شما بسیار حرفه ای تر خواهد شد. یکی از راه های گرفتن نمره بالا در اسپیکینگ و رایتینگ آزمون هایی مقل IELTS و TOEFL استفاده از کلمات مرتبط با موضوع سوال، معروف به Topic Vocabulary، می باشد.

بنابراین اگر قصد دارید در این آزمون ها شرکت کنید، جتی اگر در حال حاضر در کلاس های آیلتس یا تافل هم شرکت می کنید، شرکت در کلاس بحث آزاد (Free Discussion) می تواند با تقویت این جنبه کلیدی از زبان انگلیسی شما، شانس شما را در گرفتن نمره بالا تر در آزمون هایی مثل آیلتس و تافل افزایش بدهد.

 

مشخصات کلاس بحث آزاد انگلیسی (Free discussion)

 • تعداد دانشجو های کلاس بحث آزاد

برای حفظ کیفیت کلاس و ایجاد فرصت کافی برای هر زبان آموز، کلاس Free Discussion به صورت پنج تا ده نفره برگزار می شود.

 • هزینه و تعداد جلسات کلاس بحث آزاد

دوره های بحث آزاد زبان پلاس بصورت ۱۰ (ده) جلسه ۱.۵ ساعتی در هفته برگزار می شود. هزینه هر ترم از این کلاس ها ۲۵۰ هزار تومان می باشد.

 

سوال های رایج در مورد کلاس Free Discussion

 1. آیا امکان ورود به کلاس بعد از شروع دوره وجود دارد؟
  • در صورتی که کلاس ظرفیت داشته باشد می توانید در کلاس شرکت کنید. در غیر این صورت باید منتظر دوره جدید باشید.
 2. چطور می توانم بدانم آیا سطح زبانم در حد این کلاس بحث آزاد هست یا نه؟
  • کافی است با پر کردن فرم پایین همین صفحهیا از طریق راه های موجود در صفحه تماس با من تمایل به شرکت در کلاس بحث آزاد را اعلام کنید تا زمانی برای مصاحبه حضوری و تعیین سطح رایگان با شما هماهنگ بشود.
 3. من در هفته چقدر باید برای این کلاس مطالعه کنم؟
  • برای استفاده مفید از کلاس بحث آزاد، حداقل دو تا سه ساعت در هفته مطالعه لازم خواهد بود. اگر فکر می کنید کمتر از دو ساعت زمان برای مطالعه در هفته دارید، تقریباً شرکت در هیچ کلاسی برای شما مفید نخواهد بود. هر چند اکثر افراد به راحتی می توانند زمان دو ساعت را در هفته برای مطالعه زبان اختصاص بدهند.
 4. این کلاس فقط برای زبان عمومی هست یا برای من که می خواهم در آزمون آیلتس/تافل شرکت کنم هم خوب است؟
  • همانطور که در بالا توضیح دادم، در کلاس Free Discussion روی مهارت اسپیکینگ شما کار خواهد شد. این مهارت در هر دو آزمون آیلتس و تافل یکی از چهار بخش این آزمون هاست و از همین رو شرکت در کلاس Free Discussion می تواند به کسب نمره بالاتر در این بخش از این آزمون ها کمک کند. علاوه بر این، چون در این کلاس ها دامنه لغات موضوعی شما تقویت می شود، می توانید انتظار بهبود در نمره رایتینگ آزمون های آیلتس و تافل را هم داشته باشید.
 5. مدرس این کلاس بحث آزاد کیست؟
  • مدرس کلاس های بحث آزاد زبان پلاس سجاد قائمی نژاد، مدیر و مدرس وبسایت زبان پلاس می باشد.
 6. کلاس ها بصورت چند جلسه در هفته برگزار می شود؟
  • کلاس بحث آزاد بصورت یک جلسه در هفته برگزار می شود.
 7. مطالب مورد نیاز و کتاب و فایل های لازم برای هر جلسه چطور در اختیار من قرار می گیرد؟
  • پس از شروع کلاس، کلیه مطالب مورد نیاز در اختیار زبان آموز ها قرار خواهد گرفت. برای راحتی شما، کلیه جزوه ها از قبل آماده شده و مطالب هر جلسه، از پیش در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
 8. آیا در این کلاس با لهجه بریتیش کار می شود یا آمریکایی؟
  • با هر لهجه ای که دارید می توانید در کلاس های Free Discussion شرکت کنید. مدرس این دوره لهجه آمریکایی دارد و دانشجوها ممکن است هر لهجه ای داشته باشند. اگر می خواهید بتوانید زبان خوبی داشته باشید، باید بتوانید لهجه های مختلف زبان انگلیسی را بفهمید.

 

شرکت در کلاس Free Discussion

از آنجاییکه شرکت در کلاس های بحث آزاد نیازمند تعیین سطح است،اگر مایل به شرکت در این کلاس ها هستید لطفاً از طریق فرم تماس زیر اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم. البته می توانید از سایر راه های موجود در صفحه تماس با من هم استفاده کنید.


هر زمانیصبحعصربعد از ساعت 1930