آیلتس لایف اسکیلز Life Skills

88
2630

یکی از انواع جدید آزمون های آیلتس، Life Skills نام دارد. اگر قصد دارید ویزای کشور انگلستان را بگیرید، حتماً ادامه این مقاله را با دقت مطالعه کنید تا با آزمون آیلتس لایف اسکیلز و انواع سطوح آن بیشتر آشنا بشوید.

آیلتس لایف اسکیلز

چرا آیلتس لایف اسکیلز

آیلتس لایف اسکیلز (Life Skills) برای افرادی طراحی شده است که در یکی از گروه های زیر قرار دارند:

 • افرادی که خانواده ساکن انگلستان دارند و می خواهند ویزا بگیرند

اگر می خواهید به انگلستان بروید و با یکی از بستگان یا همسر خودتان که اقامت دائم انگلستان دارد زندگی کنید.

 • افرادی که قصد سکونت نامحدود در انگلستان دارند

اگر همین حالا در انگلستان زندگی می کنید و می خواهید آنجا را به محل سکونت دائمی خودتان تبدیل کنید.

 • افرادی که قصد دارند شهروند انگلستان بشوند

اگر قصد دارید شهروند انگلستان بشوید!

برای همه انواع دیگر ویزا می توانید از آزمون های آیلتس دیگر استفاده کنید. برای اطلاعات در مورد آزمون های آیلتس آکادمیک و جنرال، پیشنهاد می کنم مقاله آزمون آیلتس: آکادمیک (Academic) – جنرال (General Training) – لایف اسکیلز (Life Skills) را مطالعه کنید.

سطوح آیلتس لایف اسکیلز

آزمون آیلتس لایف اسکیلز سه سطح دارد و با توجه به ویزایی که می خواهید بگیرید، باید در یکی از این سطوح شرکت کنید.

 • سطح A1
  • اگر در انگلستان بستگانی دارید یا همسر شما ساکن انگلستان است و شما قصد دارید به انگلستان بروید تا با او زندگی کنید، باید در سطح A1 آیلتس لایف اسکیلز شرکت کنید. آزمون A1 بین ۱۶ تا ۱۸ دقیقه طول می کشد.
 • سطح A2
  • اگر ویزای انگلستان دارید و می خواهید ویزای خودتان را تمدید کنید، باید در سطح A2 آزمون آیلتس لایف اسکیلز شرکت کنید. این سطح از آزمون از ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی برگزار می شود. سطح A2 کمتر از ۲۰ دقیقه خواهد بود و فقط در خود انگلستان برگزار می شود.
 • سطح B1
  • اگر همین حالا هم در انگلستان ساکن هستید و می خواهید آنجا را به محل سکونت دائمی خود تبدیل کنید یا شهروندی انگلستان را به دست بیاورید، باید در آزمون آیلتس لایف اسکیلز سطح B1 شرکت کنید. این سطح از آزمون Life Skills هم ۲۲ دقیقه طول می کشد.

دقت کنید هر سه سطح این آزمون فقط مهارت های Speaking و Listening را می سنجند و در آنها خبری از بخش Writing و Reading نیست. در واقع کشور انگلستان می خواهد مطمئن شود افرادی که وارد این کشور می شوند قادر خواهند بود به راحتی و بصورت شفاف با سایر افراد به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند.

ساختار آزمون IELTS Life Skills

همانطور که در بالا هم توضیح دادم، آزمون لایف اسکیلز فقط برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی افرادی که قصد دارند در انگلستان زندگی کنند طراحی شده است. این آزمون فقط مهارت های Speaking و Listening شما را می سنجد. البته این Speaking و Listening مثل آزمون آیلتس جنرال یا آکادمیک نیست. در آزمون لایف اسکیلز شما باید با یک شرکت کننده دیگر در مقابل ممتحن (Examiner) به سوال ها پاسخ بدهید. سطح زبان شما فقط بر اساس توانایی های خود شما سنجیده می شود و اصلاً مهم نیست شرکت کننده دیگر زبانش قوی است یا ضعیف.

 آیلتس لایف اسکیلز سطح A1 و A2

بخش دارند که در بخش اول شرکت کننده ها در مورد یک موضوع روزمره و آشنا حرف می زنند و در بخش دوم هم یک Listening پخش می شود و سپس شرکت کننده ها باید به یک سری سوال در مورد لیسنینگ پاسخ بدهید. در بخش سوم هم دو شرکت کننده در مورد یک موضوع خاص با هم حرف خواهند زد. بگذارید این سه بخش را با کمی جزئیات بیشتر توضیح بدهم.

در بخش اول سطح A1 و A2 که در  حدود ۹ دقیقه طول می کشد، ممتحن (ٍExaminer) ابتدا سوال هایی از هر کدام از شرکت کننده ها می پرسد. این سوال ها در مورد موضوعاتی مثل کار، تحصیل، محل زندگی، ملیت، عادت ها، تفریح ها، اوقات فراغت و موضوعاتی از این دست هستند. سپس ممتحن به هر شرکت کننده یک موضوع می دهد و از او می خواهد تا از شرکت کننده دوم در مورد این موضوع سوال هایی بپرسد. در این مرحله ۱.۵ دقیقه زمان به شرکت کننده ها داده می شود تا سوال های خودشان را روی کاغذی که به آنها داده شده بنویسند. بعد از ۱.۵ دقیقه نت برداری، هر شرکت کننده حد اکثر ۲ دقیقه وقت دارد تا سوال های خودش را از شرکت کننده دیگر بپرسد.

بخش دوم سطح A1 و A2 هم یک Listening است. در این بخش ابتدا ممتحن سوالی از دو شرکت کننده می پرسد و سپس دو فایل Listening برای آنها پخش می شود و آنها با توجه به اطلاعت موجود در Listening باید به سوال ها پاسخ بدهند. در مرحله بعد، ممتحن از شرکت کننده ها سول دیگری می پرسد و از آنها می خواهد یک بار دیگر به فایل های صوتی Listening گوش کنند و به سوال ها پاسخ بدهند.

بخش سوم A1 و A2 به این شکل است که ممتحن به دو شرکت کننده یک موضوع می دهد و از آنها می خواهد در مورد آن با هم حرف بزنند. مثلاً ممتحن از دو شرکت کننده می خواهد در مورد تعطیلات آخر هفته و کار هایی که انجام می دهند با هم حرف بزنند. اگر دو شرکت کننده در پیدا کردن سوال های مناسب مشکل داشته باشند ممتحن سوال هایی را پیشنهاد خواهد داد.

 آیلتس لایف اسکیلز سطح B1

از سه بخش تشکیل شده است که با هم در حدود ۲۲ دقیقه طول خواهند کشید. بطور خلاصه، بخش اول مربوط به Speaking، بخش دوم مربوط به Listening و بخش سوم هم مربوط به Speaking است.

در بخش اول که حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد، ابتدا ممتحن سوال هایی را از هر یک از شرکت کننده ها می پرسد. این سوال ها معمولا در مورد نام و ملیت شرکت کننده ها هستند. سپس ممتحن از شرکت کننده اول می خواهد تا ۱.۵ دقیقه در مورد یک موضوع برای شرکت کننده دوم حرف بزند. البته شرکت کننده اول یک دقیقه فرصت دارد تا در مورد پاسخی که می خواهد بدهد فکر کند. بعد از اینکه شرکت کننده اول پاسخ ۱.۵ دقیقه ای خودش را داد، شرکت کننده دوم باید چند سوال درمورد پاسخ ارائه شده از او بپرسد. سپس، همین مراحل برعکس اجرا می شود و شرکت کننده دوم ۱.۵ دقیقه در مورد موضوعی دیگر حرف خواهد زد و شرکت کننده اول باید از او سوال بپرسد.

بخش دوم سطح B1 آیلتس لایف اسکیلز مربوط به Listening است. در این بخش دو فایل صوتی برای شرکت کننده ها پخش می شود. قبل از پخش شدن این دو فایل صوتی، ممتحن از شما یک سوال  می پرسد و شرکت کننده ها باید بعد از شنیدن Listening ها بتوانند به این سوال ها پاسخ بدهند. مثلاً فرض کنید دو مکالمه بین دو نفر پخش می شود و ممتحن از شرکت کننده ها می خواهد بگویند هر مکالمه در چه محیطی در حال انجام است: در یک آشپزخانه، کتابخانه یا یک مصاحبه شغلی؟! سپس ممتحن یک سوال دیگر از هریک از شرکت کننده ها می پرسد و از آنها می خواهد یک بار دیگر به فایل های Listening گوش کنند و به آن سوال ها پاسخ بدهند.

بخش سوم B1 باز Speaking است. البته نه مثل بخش اول. در بخش سوم دو شرکت کننده باید با هم در مورد یک موقعیت فرضی برنامه ریزی کنند و در مورد حالت های مختلف موجود با هم بحث و تصمیم گیری کنید. به عنوان مثال ممتحن ممکن است به شرکت کننده ها بگوید یکی از دوستان شما قصد دارد ازدواج کند و از شما می خواهد به او کمک کنید در مورد محل برگزاری مراسم و غذاهایی که قرار است سرو شود تصمیم بگیرد. سپس ممتحن به شرکت کننده ها لیستی از سه محل برای برگزاری مهمانی و لیست دیگری از سه غذا و نوشیدنی مختلف می دهد و و شرکت کننده باید در دو دقیقه در مورد این موارد با هم حرف بزنند و تصمیم بگیرند. بعد از این مرحله هم ممتحن یک موضوع دیگر به شرکت کننده ها می دهد و از آنها می خواهد در مورد موضوع داده شده از همدیگر سوال هایی بپرسند.

 

نمونه سوال های آیلتس لایف اسکیلز

قبل از اینکه در آزمون شرکت کنید بهتر است نمونه سوال های این آزمون را ببینید. اگر دوست دارید یک سری از نمونه سوال های آزمون واقعی لایف اسکیلز را ببینید، لطفاً نوشته دیگر من با عنوان نمونه سوال آیلتس Life Skills را مطالعه کنید. در آنجا برای سطح های A2 ، A1 و B1 دو نمونه سوال قرار داده ام که توصیه می کنم حتما آنها را مطالعه کنید.

معیار ارزیابی آیلتس Life Skills

در آزمون آیلتس لایف اسکیلز، توانایی شما از چهار جنبه بررسی می شود:

 • درک اطلاعات
 • انتقال اطلاعات
 • توانایی ارتباط برقرار کردن از طریق اسپیکینگ
 • شرکت در یک بحث انگلیسی

الببته همانطور که قبلاً هم گفتم، نقاط ضعف شرکت کننده دیگری که با شما در آزمون شرکت می کند به هیچ وجه روی نمره شما تاثیر نخواهد گذاشت. اگر زبانتان در سطح نمره ۴ آیلتس باشد به راحتی می توانید در هر سطحی از آزمون آیلتس لایف اسکیلز قبول شوید. اگر با نمره آیلتس آشنایی ندارید و نمی دانید نمره ۴ معادل چه سطحی از زبان انگلیسی است باید بدانید که نمره ۴ چندان نمره بالایی نیست و به راحتی می توانید به آن برسید. برای سطح A1 حتی نمره کمتر از ۴ هم می تواند برای شما نمره قبولی بیاورد.

شرکت در آزمون لایف اسکیلز IELTS Life Skills

در حال حاضر موسسه ایرسافام این آزمون را در ایران برگزار می کند. برای شرکت در آزمون لایف اسکیلز محدودیتی وجود ندارد و شما در صورتی که در آزمون قبول نشدید می توانید در آزمون بعدی شرکت کنید. اما اگر در آزمون قبول شوید تا ۲ سال اجازه شرکت در آزمون را نخواهید داشت. البته فکر نمی کنم کسی بخواهد قبل از اینکه مدرکش EXPIRE بشود در آزمون شرکت کند!

اعتراض به نتیجه آیلتس لایف اسکیلز (Enquiry on Results)

در صورتی که در آزمون رد (Failed) شوید می توانید به نتیجه آزمون اعتراض کنید. در این صورت آزمون شما توسط یک ممتحن ارشد (Senior Examiner) از British Council بررسی می شود. این کار ممکن است ۶ تا ۸ هفته طول بکشد و ۷۵ یورو هزینه دارد. اگر بعد از بررسی مشخص شود که شما باید قبول می شدید، هزینه اعتراض به آزمون به شما برگردانده می شود. هر چند، متاسفانه، اگر نتیجه آزمون شما تغییر نکند، هزینه ای برای تجدید نظر داده اید هم به شما برگردانده نخواهد شد.

نکته مهمی که باید حتما به آن توجه کنید این است که فقط شش هفته بعد از هر آزمون لایف اسکیلز فرصت دارید تا نسبت به نتیجه آزمون اعتراض کنید. برای این کار باید ابتدا هزینه را به حساب ارائه شده واریز کنید (دریافت راهنما) و سپس فرم درخواست تجدید نظر را پر کرده (این فرم) و به همراه فیش واریزی و اصل کارنامه به مرکزی که در آن ثبت نام کرده اید ارسال کنید.

لطفاً توجه کنید: اطلاعات ارائه شده در مورد نحوه اعتراض و واریز پول مربوط به اسفند ۱۳۹۵ می باشد. این اطلاعات دائماً تغییر می کنند، پس، لطفاً قبل از هرگونه واریزی در مورد دستورالعمل های جدید اعتراض به نمره آزمون لایف اسکیلز از مرکزی که در آن امتحان داده اید بپرسید. زبان پلاس هیچ مسئولیتی در مورد هر گونه مشکلی که در فرایند اعتراض و واریز پول بوجود بیاید نخواهد داشت.

 

موضوعات مهم آیلتس لایف اسکیلز

با توجه به هدف آزمون لایف اسکیلز، طبیعی است که یک سری موضوعات که در مکالمات روزمره بیشتر پیش می آیند، بیشتر در آزمون آیلتس لایف اسکیلز مطرح می شوند. مهمترین موضوعاتی که در مکالمات آزمون Life Skills استفاده می شوند عبارتند از:

 • personal details/experiences
 • family and friends
 • buying goods
 • work
 • health
 • leisure
 • education/training
 • transport
 • housing
 • weather

تجربه شما از آزمون چیست؟

اگر در آزمون لایف اسکیلز شرکت کرده اید خوشحال می شوم اگر تجربه خودتان در مورد این آزمون را با من و سایر کاربر های زبان پلاس در صفحه تجربه شرکت در آزمون لایف اسکیلز به اشتراک بگذارید.

چطور با ایمیل زدن پذیرش تحصیلی بگیریم؟

88 دیدگاه

 1. سلام ببخشید من همسرم انگلیس هست و من بخوام امتحان life skills بدم باید سطح a1 شرکت کنم؟ و ادرس محلی که ازمون گرفته میشه کجاست ؟ و هزینش چقدر میشه ،ممنون

  • سلام.
   در حال حاضر موسسه ایرسافام این آزمون رو برگزار می کنه. هزینه های آزمون رو هم می تونید سایتشون پیدا کنید.

   • سلام.
    با توجه به بریتیش بودن آزمون آیلتس لایف اسکیلز، توصیه می کنم روی کتاب English File کار کنید و نه نسخه آمریکایی اون یعنی همین American English File.
    مد نظر داشته باشید که سطح A1 آزمون آیلتس لایف اسکیلز زیاد بالا نیست و نیازی نیست همه دوره English File رو بگذرونید.
    موفق باشید.

 2. سلام ببخشین ازمون A1 هم مثه ایلس ازمون شبیه سازی داره ؟ که قبل از رفتن ب امتحان اصلی برگزار بشه ببینیم سطحش چجوریه ؟ .

 3. فقط ببخشین من میخواستم در ازمون شرکت کنم و ثبت نامم رو حضوری انجام بدم و با شماره ی موجود تماس گرفتم که اون خانم پاسخگو ی تماسها فرمودن باید با خانم رودباری درتماس باشم که تشریف نداشتند اگه شماره یا ادرسی که پاسخگو باشن موجود هستش ممنون میشم راهنماییم کنید چون من باید هر چه زودتر ازمونمو شرکت کنم تا بقیه ی کارام را بیفته

 4. سلام
  من امروز در ایرسافام ثبت آزمون لایق اسکیلز رو انجام دادم ، سوالی که اینجا برام پیش آمده این هست که کجا باید مشخص کرد که کدوم سطح رو باید آزمون داد؟! در سایت ثبت آزمون اصلا سطوح A1,A2,B1 نبود !

 5. سلام.وقت بخیر
  بنظر می رسه که آزمون life skills تفکیک نشده.منظورم اینه که AوBهر دوتا تحت عنوان lifeskills برگزار می شه…درسته؟
  ممنونم

 6. ببخشید من چندتا فیلم لایف اسکیلز از یوتوب نگاه کردم لحجشون هندی بود از ما که ایران هستیم سطح استاندارد ازمون میگیرن یا با لحجه

 7. سلام وقتتون بخیر بنده دو هفته ی پیش تو ازمون لایف سکیلز ۸ فبریوری ثبت نام کردم اما از تایم و محل آزمونم بی خبرم .
  آیا باید خودم تماس بگیرم یا منتظر دریافت تماس از طرف ایرسافام باشم .

 8. من با ایرسافام تماس گرفتم، گفتند جهت تعیین سطوح آزمون لایف اسکیلز باید در قسمت ثبت نام در سایتIELTSESSENTIALS گزینه های مربوط به نوع آزمون لایف اسکیلز وجود داره و با توجه به نوع ویزای درخواستی گزینه مربوطه را باید انتخاب کرد.

  همگی موفق باشید ?

  • با همون شماره هایی که تو سایت هست، اپراتور راهنماییتون میکنه به کدوم بخش وصل بشید … چند دقیقه ای رو باید پشت خط بمونید بعد یک نفر هست که پاسخ بدن، معمولا افراد با حوصله ای هستن و خوب راهنماییتون میکنن ?

 9. قسمت دوم امتحان که ۲تا موضوع میده که با پارتنر از هم بپرسیم سوالاشو قبل پرسیدن میشه نوشت؟ تو نمونه سوالاش کلیپاشو دیدم از یوتوب مینوشتن میخواستم ببینم همینطوره؟

 10. سلام دوستان اگه تلفن جواب ندادن هر سوالی داشتید به این ایمیل بفرستید :itsupport@irsafam.com کمتر از ٢۴ ساعت بهتون جواب میدن / منم ثبت نام کردم
  Feb 8 می بینمتون 🙂 / سوالای راحت بپرسید از پارتنرتون ؛) افرین

  • طبق قوانین سایت، لطفاًاطلاعات تماس شخصی در دیدگاه های خودتون نگذارید.
   اگر نمونه های آزمون در لینک قبلی رو دیدید و نیاز به نمونه های بیشتری دارید، می تونید کتاب Cambridge English IELTS Life Skills A1 رو در اینترنت جستجو و دانلود کنید.

 11. ببخشید عذر میخوام ک شمارمو گذاشتم اما واقعا الان سه هفته س کل سنندج رو گشتم کتاب رو پیدا نکردم هر جا میرم میگن نیست خودمم زبانم بد نیس اما میخواستم حداقل منبعی باشه که بخونم توی سایت هم فقط دو نمونه سوال بود پس ممنون میشم اگه بتونین نمونه فایل صوتی یا پی دی اف کتاب رو برام بفرستین

 12. ۸Feb ازمون دادم و دقیقا یک هفته بعدش جوابش اومد و خدا رو شکر قبول شدم، خیلی راحت تر از اون چیزی بود که فکرشو میکردم
  اگر اطلاعاتی در مورد ازمون بخواید خوشحال میشم بتونم کمکی کنم

  • سلام.
   خیلی خوشحالم که آزمونتون خوب بوده. امیدوارم در بقیه مراحل زندگیتون هم موفق باشید.
   برای کمک به سایر دوستان، لطفاً سوال هایی که از شما پرسیده شد و هر توضیح دیگری که فکر می کنید به سایر کاربرهای سایت زبان پلاس کمک می کنه رو همینجا بنویسید.

  • سلام
   خیلى تبریک میگم.
   میشه در مورد امتحان بیشتر توضیح بدین.خیلى سخت میتونم یاد بگیرم چون خیلى استرس دارم.
   در چه سطحى باشیم نمره قبولى میگیریم؟و اینکه براى اقامت ازدواج مدرک A1 لازمه؟

   • نیم ساعت قبل از ساعتی که براتون مشخص شده اونجا باشید کافیه. اول که میری داخل ازت عکس میگیرن که همین عکس میاد رو کارنامتون (که حجاب هم اصلا براشون مهم نیست?) بعد یه برگه میدن بهت که ٢ دقیقه از روش بخونی (توو جواب ازمون تاثیری نداره) بعدش میری داخل خیلی برخورد اکزمینر دوستانه هست. لازم نیست سطحتون زیاد بالا باشه،
    چیزی که توی این ازمون براشون مهمه درک مطلبه اینکه بفهمی طرف چی داره میگه و بتونی تا حدی جواب بدی

  • سلام مبارک باشه خیلی خوبه که مهربونی .ببخشید من ١٠ روزه دیگه امتحان دارم می خوام بدونم راجبه دکتر و یه همچین موضوعاتی سوال می پرسن؟واسه سطح A1 اصن از چه موضوعاتی بیشتر می پرسن؟اصن یه توضیح می دی دارم از استرس می میرم ???

   • مرسی عزیزم. درک میکنم چون خودم خیلی خیلی استرس داشتم.ببین زیاد سختگیر نیستن فقط کافیه تو بتونی بفهمی داره راجع به چی ازت سوال می پرسه و بتونی چندتا جمله کوتاه و ساده هم بگی قابل قبوله فقط سعی کن هرجمله ای به ذهنت میرسه بگی (ولی بی ربط نباشه)و اصلا ساکت نباش. راجع به دکتر هم ممکنه مثلا بپرسه چه وقتایی میری دکتر و چرا میری و مشکلت چی بوده و نهایتا بگه راجع به وقت ملاقات پزشک بگو. جمله های ساده رو انتخاب کن پیچیدش نکن. انقدر وقت سریع میگذره که تو راجع به هر تاپیک دو سه تا جمله ساده هم بتونی بگی قبولی ایشالا

   • سلام.
    سطج A1 سطح خیلی بالایی نیست و اگر قادر هستید در حد کمی بالاتر از ابتدایی مکالمه داشته باشید هم می تونید از پس این آزمون بر بیاید. در مورد سوال ها هم با توجه به اینکه این آزمون هدفش اینه که ببینه شما می تونید توی یک محیط انگلیسی زبان از پس کارهای اولیه خودتون بر بیاید، هیچ کدوم از سوال ها پیچیده نیستن. به عنوان مثال، در مورد پزشک، شما اگر می تونید زنگ بزنید به یک دکتر و یک وقت ویزیت رزرو کنید، حتی با لغات ساده، برای قبول شدن در این آزمون کافیه.

  • سلام.
   لطفاً فارسی تایپ کنید و فینگلیش ننویسید.
   برای گرفتن کارنامه باید به خود موسسه ایرسافام مراجعه کنید. البته اگر تهران نیستید و می خواهید کسی کارنامه رو براتون تحویل بگیره (به اصطلاح pick up کنه) می تونید فرم authorization رو از سایت ایرسافام بردارید و پر کنید و به همراه کپی مدارک شناسایی خودتون به فردی که قراره کارنامه رو تحویل بگیره بدید تا ایشون تشریف ببرن.
   در هر صورت بد نیست با خود موسسه تماس بگیرید تا در صورتی که چیزی تغییر کرده، مشکلی براتون پیش نیاد.

 13. سلام منم قبول شدم اگه تهران هستین باید برید خیابون شریعتی بعد پل صدر و اگه شهرستان هستین تماس بگیرین بگن چی کار کنید با همون موسسه ایرسا فام

 14. اگر تهران نیستید، برای دریافت کارنامه فقط کافیه شماره داوطلبیتون و ٢۵ت فیش پرداختی و ادرس و شماره تلفنتونو براشون ایمیل کنید. ielts@irsafam.com
  کارنامتون یکی دو روزه بهتون میرسه
  برای گرفتن شماره حساب ایرسافام میتونید با شماره ۰۲۱۷۵۲۹۲ تماس بگیرید

  • سلام واسه A1از تاپیکهای اصلی اسونم هست اول یه کاغذ میدن که چند بار از روش بخونین تاثیری روی نمره نداره بعد ۲ نفر ۲نفر وارد اتاق میشن اول اکزمینر اسمو اسپل اسمو میپرسه و از هر کدومتون یه سوال میپرسه مثلا از یکی در مورد چه غذاهایی دوست داره از یکی دیگه درس میخونه یا کار میکنه و اینا ، بعد ۲ تا کاغذ میده میگه مثلا شما از اون نفر دیگه در مورد وسایل نقلیه بپرسی به اون یکی میگه مثلا در مورد بهترین جشنو مناسبتی که دوست داری بعد رو کاغذ مینوسین و از هم میپرسین ، بعد هم یه کاغذ میده ۳ تا عکس میده یه فایل میزاره مه در مورد کدوم عکس داره حرف میزنه، بعد یه سوال میپرسه دوباره فایل رو میزاره میگه جواب سوالو از توش پیدا کنید که خیلی راحتو کوتاهه یه کلمه ای معمولا , خیلیم راحته جوابشم یه هفته بعد اس ام اس میشه واستون

  • Life skills A1 رو سرچ کنید تو یوتوب براتون میاره ، امتحانش بسیار بسیار ساده س دقیقا مثل کتاب هست، اگر از پس سوالات کتاب بر میاین مطمئن باشید که قبول میشید 😃
   موفق باشید ❤️

  • سلام.
   سوال ها لزاماً همون ها نیست، اما خوبه که روی اون سوال ها تسلط داشته باشید. شما توی زمانی که دارید سطح زبان خودتون رو کمی بالا ببرید و روی اسپیکینگ و لیسنینگتون کار کنید. اگر وقت خوبی دارید، بد نیست که کمی هم روی دامنه لغت خودتون متمرکز بشید. به هر حال بدردتون میخوره. سطح آزمون لایف اسکیلز A1 در حدی بالا نیست که جای نگرانی داشته باشه، اما اینطور هم نیست که اصلا نتونید حرف بزنید یا لیسنینگتون خیلی خیلی ضعیف باشه و بتونید این آزمون رو پاس کنید.

 15. من ازمون رو میخوام ثبت نام کنم ولی نوشته اکادمیک یا جنرال منم شنیدم که این دو گزینه برای ازمون لایف اسکیلز a1نیست ولی تا یکی از اون گزینه هارو انتخاب نکنم رزرو نمیشه لطفا راهنماییم کنید

 16. سلام تو سایت نوشته برا ثبت نام باید پاسپورت رو خودمون با خودکار امضا کنیم و بعد اسکن .من دارم ثبتام‌میکنم لطفا راهنماییم کنید اقای قائمی نژاد کجا رو باید امضا کنم

دیدگاه خود را بنویسید.

لطفاً دیدگاه خودتان را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد