کلاس جی آر ای GRE (خصوصی، گروهی، آنلاین)

دانشجوهایی که قصد دارند از دانشگاه های آمریکای شمالی پذیرش بگیرند حتماً از اهمیت نمره آزمون جی آر ای (GRE) آگاه هستند. با یک نمره بالا در آزمون جی آر ای شما می توانید حتی معدل پایین لیسانس خودتان را جبران کنید. اگر بتوانید در آزمون جی آر ای نمره ای عالی بگیرید، شانس شما در گرفتن پذیرش و فاند (کمک هزینه تحصیلی) در دانشگاه هایی که رنک آکادمیک خیلی خوبی دارند به شدت افزایش میابد. کلاس جی آر ای زبان پلاس فرصتی است فوق العاده برای اینکه خودتان را برای گرفتن چنین نمره ای آماده کنید. با شرکت در دوره های آمادگی جی آر ای زبان پلاس از همان ابتدا برنامه ای منظم برای مطالعه و رسیدن به نمره های رقابتی در این آزمون مهم خواهید داشت و با گذراندن هر مرحله از این برنامه خودتان کاملاً متوجه پیشرفتی که دارید خواهید شد.کلاس جی آر ای GRE

در کلاس جی آر ای (GRE) روی چه مهارت هایی کار می شود؟

تمامی مهارت هایی که در آزمون جی آر ای تست می شوند در کلاس های جی آر ای من تدریس می شوند. آزمون جی آر ای سه مهارت اصلی را در سه بخش زیر تست می کند:

 • Analytical Writing Assessment
 • Verbal Reasoning
 • Quantitative Reasoning

اولین بخش آزمون جی آر ای رایتینگ یا Analytical Writing Assessment است. به طور ساده اگر بخواهیم بگوییم، در این بخش مهارت شما در تحلیل موضوعات و شناسایی سفسطه یا مَغلَطِه های موجود در یک متن انگلیسی تست می شوند.

بخش Verbal Reasoning مربوط به درک مطلب و دامنه لغات است. در این بخش هم دامنه لغات شما بطور مجزا سنجیده می شود و هم توانایی درک مطلب و قدرت استدلال شما به زبان انگلیسی تست می شوند.

بخش Quantitative Reasoning هم مهارت استدلال ریاضیاتی شما را مورد آزمایش قرار می دهد. مباحث ریاضی این قسمت در حدی پایین تر از دبیرستان، یعنی بدون مباحثی مثل انتگرال، مثلثات و مباحث پیشرفته دیگر، هستند. سرعت عمل و تسلط کامل بر تمام مباحثی که ممکن است در آزمون جی آر ای مطرح بشوند برای گرفتن یک نمره عالی در بخش ریاضیات جی آر ای (GRE Quantitative Reasoning) ضروری است و نباید این بخش را دست کم بگیرید.

بگذارید کمی بیشتر در مورد نحوه کار بر روی هر یک از این سه بخش اصلی امتحان جی آر ای در دوره های آمادگی این آزمون توضیح بدهم:

بخش اول: رایتینگ جی آر ای GRE Analytical Writing

با توجه به دانشگاهی که قرار است برایش اپلای کنید، نمره رایتینگ شما در GRE می تواند بسیار سرنوشت ساز باشد. رایتینگ آزمون جی آر ای از دو قسمت زیر تشکیل شده است:

 1. رایتینگ Argument
 2. رایتینگ Issue

در رایتینگ Argument، شما باید یک پاراگراف را بخوانید و ایراد های منطقی آن را پیدا کنید و با توجه به مواردی که در سوال پرسیده شده این ایراد های منطقی را در رایتینگ خودتان گزارش کنید. در این بخش از کلاس من ابتدا به شما تمامی ایراد های منطقی رایج در آزمون را آموزش می دهم و نحوه پیدا کردن این ایراد ها را در تعداد خیلی زیادی از سوال های واقعی آزمون جی آر ای نشان می دهم. بعد از اینکه کار ما در کلاس با این بخش از رایتینگ آزمون جی آر ای تمام بشود، شما به راحتی و در کمتر از ۱ دقیقه می توانید از هر سوال Argument بیش از ۵ ایراد پیدا کنید و با انتخاب سه تا از ایراد های بزرگ یک رایتینگ خیلی خوب بنویسید.

اگر می خواهید یک رایتینگ Argument خیلی خوب بنویسید، باید بتوانید ایراد های منطقی را در سطوح مختلف (کلمات، مفاهیم، نتیجه گیری) پیدا کنید. من در کلاس به شما یاد می دهم چطور متن ها را به شکل انتقادی ببینید و در سریع ترین زمان ممکن ایرادهایی که گفتم را پیدا کنید.  ETS (برگزار کننده آزمون GRE) در سایتش لیستی از سوال های Argument منتشر کرده و از همین لیست در امتحان سوال می دهد. من به دانشجویانی که در کلاس جی آر ای من شرکت می کنند لیست سوال های Argument را به همراه ایراد های منطقی تک تک این سوال ها و البته ۵۰ سوالی که ETS در ۷۵ درصد مواقع از آنها استفاده می کند خواهم داد تا با استفاده از این اطلاعات مطمئن باشند در این بخش از رایتینگ GRE نتیجه ای عالی می گیرند.

رایتینگ Issue در GRE از جهاتی شبیه رایتینگ Independent آزمون تافل یا رایتینگ Task 2 آزمون جی آر ای است. از این نظر که در سوال Issue شما باید نظر خودتان را در مورد یک موضوع بنویسید. البته گرفتن یک نمره خوب در این بخش کار راحتی نیست و نیازمند یادگیری روش نگارش درست و تمرین کافی است. من در کلاس های جی آر ای برای این رایتینگ قالب هایی از پیش آماده شده به دانشجو ها آموزش می دهم که با قرار دادن ایده های خودشان در این قالب ها میتوانند در زمان ۳۰ دقیقه داده شده در آزمون یک رایتینگ قوی (هم از نظر تعداد  کلمات و هم از نظر قدرت ایده ها و ساختار) بنویسند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد رایتینگ آزمون GRE، لطفاً مقاله رایتینگ GRE و انواع سوال های آن بخوانید.

بخش دوم: وربال جی آر ای GRE Verbal Reasoning

بخش وربال آزمون جی آر ای شاید از نظر اکثر دانشجو ها سخت ترین بخش این آزمون باشد. در این بخش توانایی شما در درک و استدلال متون به زبان انگلیسی و همچنین میزان دامنه لغات شما سنجیده می شود. به طور کلی می توان سوال های این بخش را به سه نوع تقسیم کرد:

 1. Text Completion
 2. Sentence Equivalence
 3. Reading Comprehension

در دوره های آمادگی برای آزمون جی آر ای بعد از معرفی هر یک از این انواع سوال ها، تکنیک های لازم برای پیدا کردن پاسخ های صحیح به شما آموزش داده می شود. به عنوان مثال، در بخش Reading Comprehension یا همان درک مطلب شما یاد خواهید گرفت چطور GRE با کلمات بازی می کند تا گزینه های غلط تولید کند. هچنین یاد می گیرید چطور باید به صورت بهینه متن ها را طوری بخوانید تا در انتهای آزمون وقت کم نیاورید.

برای سوال های Text Completion هم من به شما یاد می دهم چطور از روی ساختار جمله ها کلمه ای که باید در جای خالی قرار بگیرد را حدس بزنید و به راحتی از میان گزینه های داده شده پیدا کنید. بعضی از دانشجو ها وقتی به سوال های Text Completion می رسند فقط بارها و بارها متن را می خوانند و بعد به سراغ گزینه ها می روند و یکی یکی آنها را چک می کنند تا گزینه صحیح را پیدا کنند. این کار به شدت وقت گیر است و به همین خاطر در آزمون جی آر ای “وقت کم آوردن” یکی از شایع ترین مشکلات دانشجو ها است. پس، با یادگیری روش درست پاسخ دادن به این سوال ها شما می توانید وقت زیادی را برای سایر سوال های بخش وربال جی آر ای ذخیره کنید.

بخش سوم: ریاضی جی آر ای GRE Quantitative Reasoning

ریاضی یکی دیگر از بخش های آزمون جی آر ای است. برای اینکه دید بهتری نسبت به این بخش از آزمون داشته باشید لطفاً مقاله ریاضی GRE و انواع سوال های آن را مطالعه کنید.

برای کلاس ریاضی جی آر ای من یک مجموعه آموزشی کامل طراحی کرده ام. در کلاس هر چیزی که برای گرفتن نمره کامل ۱۷۰ در ریاضی GRE لازم دارید را از پایه تا پیشرفته به شما آموزش می دهم. تمام آموزش های این بخش با مثال ها و تمرین های فراوان همراه هستند تا هر چیزی که در کلاس درس داده می شود در همان کلاس برای دانشجو تثبیت شود. همچنین، بعد از اینکه کلاس تمام شد تمرین هایی به دانشجو ها داده می شود تا بین جلسات و در خانه هم بتوانند بطور مستمر در حال یادگیری و تکرار مفاهیم تدریس شده در کلاس باشند.

چون آموزش ریاضیات جی آر ای در کلاس های جی آر ای من کامل و جامع است، با یادگیری موضوعات تدریس شده در کلاس، تمامی دانشجو ها می توانند همه سوال های موجود در نمونه سوال های واقعی آزمون که توسط ETS منتشر شده را حل کنند. یعنی دیگر برای حل هیچکدام از سوال های موجود در کتاب های Official GRE Quantitative Reasoning Practice Questions و Official Guide to the GRE Revised General Test نیازی به یادگیری حتی یک موضوع جدید نخواهید داشت.

تک مهارتی بودن کلاس جی آر ای

در کلاس جی آر ای ما روی هر سه بخش بالا کار می کنیم. البته به دلیل ماهیت این آزمون و این حقیقت که ممکن است بعضی دانشجو ها (مثلاً دانشجوهایی رشته های مهندسی) بخواهند خودشان روی ریاضیات جی آر ای کار کنند یا مثلاً دانشجوهایی نیازی به نمره رایتینگ جی آر ای نداشته باشند،  هر سه مهارت آزمون جی آر ای بصورت مجزا ارائه می شوند و کلاس های این سه مهارت همواره بصورت جداگانه یا همان “تک مهارتی” برگزار می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این کلاس ها می توانید در پایین روی عنوان هر کدام کلیک کنید. البته توصیه می کنم حتما تا انتهای این صفحه را مطالعه کنید و پاسخ سوال های رایج در مورد دوره های جی آر ای زبان پلاس را بخوانید.

کلاس وربال GRE Verbal 

کلاس ریاضی GRE Quantitative

کلاس رایتینگ GRE

 

نحوه بر گزاری کلاس جی آر ای

هر سه کلاس جی آر ای بالا هم بصورت آنلاین (با نرم افزار اسکایپ) و هم به صورت حضوری در رشت (در آدرسی که در صفحه تماس با ما آمده) برگزار می شوند. دقت کنید کلاس های آنلاین تنها به صورت خصوصی (تک نفره یا دو نفره به انتخاب خود دانشجو) برگزار می شوند. برای کلاس جی آر ای حضوری شما می توانید از بین انواع زیر یکی را انتخاب کنید:

 • کلاس جی آر ای حضوری خصوصی (یک نفره )
 • کلاس جی آر ای حضوری خصوصی (دو نفره)

سوال های رایج در مورد دوره آمادگی GRE

سوال های رایج در مورد دوره آمادگی جی آر ای زبان پلاس

 • آیا می توان در کلاس های  هر سه مهارت GRE بطور همزمان شرکت کرد؟

بله،

در صورتی که تمایل داشته باشید و بخواهید خیلی سریعتر خودتان را برای آزمون GRE آماده کنید می توانید روی هر سه مهارت وربال (Verbal Reasoning)، ریاضی (Quantitative Reasoning)، و رایتیگ (Analytical Writing) بطور همزمان شرکت کنید.

 • من ریاضیاتم خیلی ضعیف است، آیا واقعاً با شرکت در کلاس ریاضی شما می توانم انتظار نمره خوبی را داشته باشم؟

  حتماً. وقتی شما در کلاس ریاضی جی آر ای من شرکت کنید، این مسئولیت من است که ریاضیات شما را به سطح مورد نظر شما برسانم. من دانشجوهایی داشته ام که  حتی مفاهیم ساده ای مثل محیط دایره، اعداد اول، مفهوم درصد و نسبت و خیلی چیزهای دیگر را نمی دانستند، اما با شرکت در کلاس ریاضی جی آر ای من و پشتکار خودشان نمره هایی گرفته اند که من به آنها افتخار می کنم. در این مسیر تنها چیزی که از شما انتظار دارم این است که قبل از هر جلسه، درس های جلسات قبل را مرور کنید تا بتوانید از کلاس بهتر استفاده کنید و سریعتر پیشرفت کنید.

 • نحوه تبادل کتاب ها، جزوه ها و تمرینات در کلاس آنلاین جی آر ای چطور است؟

برای در کلاس های آنلاین جی آر ای برای سهولت در دریافت و ارسال فایل ها و جزوه ها، با استفاده از نرم افزار دراپ باکس (Dropbox) که یک نرم افزار رایگان اشتراک فایل است،  پوشه ای به صورت آنلاین با دانشجو به اشتراک گذاشته می شود و همه کتاب ها و فایل ها در آنجا قرار داده می شوند و دانشجو می تواند به راحتی از آن ها استفاده کند. برای اینکه ممکن است تعدادی از دانشجو ها با نرم افزار دراپ باکس آشنایی نداشته باشند، من در یک ویدیو آموزش که خودم به زبان فارسی ضبط کرده ام نحوه دانلود، نصب و کار با نرم افزار Dropbox را آموزش داده ام که بعد از شروع کلاس در اختیار دانشجو ها قرار می گیرد. پس، نگران کار کردن با دراپ باکس نباشید.

 • آیا نحوه کار کردن با اسکایپ به دانشجو های کلاس آنلاین آموزش داده می شود؟

هر روزه در سراسر دنیا تعداد زیادی تماس ویدیویی از طریق اسکایپ برقرار می شود و به خاطر پایداری و کیفیت جلسات ویدیویی برگزار شده با نرم افزار اسکایپ، من از این نرم افزار برای برگزار کردن کلاس های آنلاین استفاده می کنم. کار با این نرم افزار بسیار ساده است. برای سهولت شما دانشجوهای عزیز من یک ویدیوی آموزشی آماده کرده ام که در آن نحوه دانلود رایگان، نصب و کار کردن با نرم افزار اسکایپ را آموزش داده ام. دانش کامپیوتری شما هر چقدر هم کم باشد، با دیدن این ودیدیو شما به راحتی می توانید به یک کاربر حرفه ای اسکاپ تبدیل شوید.

 • سرعت اینترنت ایران برای برگزاری کلاس های آنلاین تافل کافی است؟

کیفیت اینترنت ایران برای برگزاری کلاس های ویدیویی از طریق اسکایپ خیلی خوب است. من دانشجوهایی داشته ام که در روستا هایی از ایران زندگی می کردند و با اینترنت گوشی خودشان در کلاس شرکت کردند. اگر شما نمی توانید از طریق اسکایپ با دوستانتان مکامله ویدیویی خوبی داشته باشید، حتماً مشکل دیگری وجود دارد که باید بررسی و بر طرف کنید. به ندرت مشکل از اینترنت است. به هر حال من در حل هر گونه مشکل احتمالی به شما کمک خواهم کرد. با توجه به تجربه تدریس آنلاین من در طول این سال ها، من تقریباً با هر مشکلی که فکرش را بکنید بر خورد کرده ام و همه آنها را حل کرده ام. پس، نگران نباشید.

 • آیا در صورت انصراف از دوره های جی آر ای هزینه به دانشجو برگردانده می شود؟

امکان برگرداندن هزینه فقط در کلاس های خصوصی (تک نفره) امکان پذیر است. یعنی اگر شما هزینه ۵ جلسه از کلاس را پرداخت کنید و بعد از دو جلسه تصمیم بگیرید در ادامه کلاس شرکت نکنید، هزینه آن سه جلسه باقیمانده به شما برگردانده می شود.

 • آیا در کلاس GRE روی سوال های واقعی آزمون GRE هم کار می شود؟

در همه کلاس های زبان پلاس بخشی از کار روی نمونه سوال های واقعی آزمون ها خواهد بود. آزمون جی آر ای هم استثنا نیست! در کلاس های جی آر ای بعد از اینکه اصول و تکنیک ها آموزش داده شدند،  برای هر سه مهارت وربال، ریاضی و رایتینگ نمونه سوال هایی به شما داده خواهد شد و با تمرین روی این سوال ها شما را برای گرفتن یک نمره عالی در آزمون آماده می کنم.

 • من خارج از ایران زندگی می کنم، کیفیت اینترنت برای کلاس های آنلاین خارج از ایران چطور است؟

عالی. سرعت اینترنت ایران بعد از ورود نسل چهار به حدی بالا است که کیفیت ویدیو های در کلاس های آنلاین با دانشجوهای خارج از ایران در حد HD می باشد. من بطور متوسط در هفته ۱۰ تا ۱۵ جلسه کلاس با دانشجویان خارج از ایران دارم که در نوع خود در ایران آمار بسیار خوبی محسوب می شود. به هر حال من برای تمام دانشجوهایی که قصد دارند در کلاس های آنلاین من شرکت کنند یک جلسه مصاحبه ۱۵ دقیقه ای رایگان برگزار می کنم و در این جلسه نحوه برگزاری کلاس و کیفیت آن قابل مشاهده است.

هزینه کلاس جی آر ای

حضوری خصوصی

دو نفره

هر جلسه

120

هزار تومان

دو زبان آموز

هر جلسه 90 دقیقه

پرداخت 5 جلسه ای

پشتیبانی آموزشی 24 ساعته

حضوری خصوصی

تک نفره

هر جلسه

210

هزار تومان

یک زبان آموز

هر جلسه 90 دقیقه

پرداخت 5 جلسه ای

پشتیبانی آموزشی 24 ساعته

آنلاین با اسکایپ

تک نفره

هر جلسه

190

هزار تومان

یک زبان آموز

هر جلسه 90 دقیقه

پرداخت 5 جلسه ای

پشتیبانی آموزشی 24 ساعته

لطفاً به موارد زیر دقت کنید:

 • همه کلاس های آیلتس ۹۰ دقیقه ای (با یک استراحت ۵ دقیقه ای در میان کلاس) هستند.
 • هزینه کلاس ها به صورت هر ۵ جلسه یا هر ۱۰ جلسه (به انتخاب زبان آموز) از قبل دریافت می شود.
 • در کلاس های خصوصی (یک نفره) دانشجو حق دارد در هر جلسه ای که خواست کلاسش را متوقف کند. در این صورت من هزینه جلسات باقیمانده را به او پرداخت می کنم.
 • پس از پرداخت لطفا تاریخ و زمان پرداخت خودتان را اطلاع بدهید. برای این کار می توانید از طریق SMS، تلگرام، ایمو، ایمیل یا فرم تماس موجود در صفحه تماس با من اقدام کنید.
 •  اگر دو دانشجو  “زن و شوهر”، “دو برادر، “، “دو خواهر” یا ” خواهر و برادر ” باشند هزینه کلاس آنها مثل هزینه کلاس تک نفره خواهد بود.

هنوز سوالی دارید و مایلید قبل از شرکت در کلاس بپرسید؟

خوشحال می شوم کمکتان کنم. سریعترین راه برای پرسیدن سوال ها استفاده از فرم تماس زیر است:


هر زمانیصبحعصربعد از ساعت 1930

12 دیدگاه

 1. .I do agree with Peyman.
  Fees are TOO expensive. If we had money, why did we bother ourselves to immigrate? We would stay here & continue our education!

 2. با سلام. من حدود ۸ سال کلاس زبان رفته ام و هر ترم را با نمره ی بالا علیرغم بی علاقگی ام به انگلیسی پشت سر گذاشته ام. دیپلم زبانم را حدود سه سال پیش با بالاترین نمره گرفتم و آزمون اسپیکینگی که برای دریافت مدرک دیپلم برگزار شد را با بالاترین نمره پاس کردم. سه سال است از زبان کناره گیری کرده ام و الان می خواهم خودم را برای آزمون آیلتس آماده کنم. می خواستم بببینم هزینه ی کلاس های آنلاین شما چقدر است؟ و در صورتی که من نتوانتم هزینه ی کلاس های شما را فراهم کنم می شود راهنماییم کنید که در خانه از چه منابعی برای ۴ مرحله گرامر و مکالمه و شنیداری و رایتینگ استفاده کنم. لطفا راهنمایی ام کنید. بزرگترین مشکل من در لیسنینگ است و اسپیکینگ… از چه منابعی و به چه صورت استفاده کنم تا آیلتس را با موفقیت پشت سر بگذارم. لطفا جوابم را بدهید. ایمیل هم زدم اما جوابی نگرفتم. ممنون. خدا نگهدار

  • سلام.
   به ایمیل شما دو روز قبل پاسخ دادم. لطفاً ایمیلتون رو ببینید و طبق توضیحاتی که دادم سوالتون رو مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ بدم. فقط سعی کنید سوال رو در قسمت مرتبطی مطرح کنید، مثلا در صفحه کلاس آیلتس .
   با تشکر.

 3. سلام،
  با توجه به نگاه اجمالی این صفحه هزینه کل کلاس جی آر ای حضوری و نیمه خصوصی برای مثلا ۵ زبان آموز بصورت ترمی (یعنی ۱۰ جلسه) برابر ۹۰۰ هزار تومان است.سوال بنده این هست که برای شرایط فوق سهم هر شخص ۱۸۰ هزار تومان خواهد شد؟ دومین سوال مانند برخی دوره ها که ذکر می کنند مثلا ۷۰ ساعت جلسه و غیره. میانگین آماده سازی کلاس های شما برای یک نمره خوب برای وربال و رایتنگ حدودا بین چه بازه ای از جلسات یا ساعت قرار می گیرد.
  بسیار سپاس

  • سلام امیر عزیز،
   هزینه نوشته شده برای کلاس های نیمه خصوصی برای هر نفر در هر جلسه می باشد.
   مثلاً اگر در یک کلاس سه نفره شرکت کنید هزینه یک ترم ۱۵ جلسه ای یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار تومان خواهد شد. هزینه همین کلاس در یک کلاس خصوصی دو نفره یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار تومان است که با توجه به تعداد کمتر دانشجو ها برای دانشجو بهتر و پر بازده تر خواهد بود.
   مباحث وربال و رایتینگ GRE در ۱۵ جلسه تدریس و تمرین می شوند. برای تمرین بیشتر می توانید جلسات ضافی داشته باشید، اما کل کار تدریس تکنیک ها در این ۱۵ جلسه تکمیل خواهد شد. طبیعتاً هر چه تعداد دانشجو در کلاس کمتر باشد، میزان تمرین های اضافی در همین ۱۵ جلسه بیشتر خواهد بود.
   لطفاً اگر سوال دیگری دارید بفرمایید.

 4. سلام و خسته نباشید
  چه طور میتونیم برای کلاس انلاین هماهنگ کنیم
  ممنون میشم شماره تلفنی بفرمایید که از طریق تلگرام یا واتس اپ باهاتون تماس گرفت

 5. سلام
  برای شخصی که بخواهدفقط روی مهارت رایتینگ جی ار ای کار کنه، به طور معمول به چند جلسه کلاس نیاز هست؟

Comments are closed.