پنج کاری که باید حتماً در روز قبل از آزمون تافل انجام بدهید

0
182

تا روز قبل از آزمون تافل شما باید تمام تمرکزتان را روی آماده شدن برای آزمون و کار کردن روی مهارت های TOEFL قرار بدهید. اما روز قبل از آزمون تافل پنج کار مهم هست که باید حتما انجام بدهید تا در روز آزمون همه چیز مرتب و منظم باشد و مشکلی برایتان پیش نیاید.

پنج کاری که باید حتماً در روز قبل از آزمون تافل انجام بدهید

 

۱. اطلاعات آزمون را چک کنید

یک روز قبل از آزمون تافل حتما سری به قسمت ” View Orders ” در حساب کاربری خودتان بزنید و اطلاعات ثبت نام آزمون را دوباره چک کنید. گاهی، هر چند به ندرت، تغییراتی ممکن است رخ بدهد. مثلاً ممکن است زمان آزمون یا مکان آزمون تغییراتی جزئی داشته باشند.

۲. تاییده آزمون را پرینت کنید

هر چند ETS صرفاً به همراه داشتن مدارک شناسایی را الزامی می داند، اما برخی سنتر های تافل ممکن است از شما  Ticket Confirmation هم بخواهند. برای دانلود  Ticket Confirmation کافی است وارد حساب کاربری خودتان در ETS بشوید، به قسمت View Orders  بروید و با کلیک روی آزمون مورد نظرتان از صفحه ای که باز می شود پرینت بگیرید.

۳. چهار ریپورت رایگان خودتان را انتخاب کنید

همانطور که می دانید شما با هر آزمون تافل چهار ریپورت نمره رایگان دریافت می کنید. البته به شرطی که تا قبل از ساعت ۱۰ شب قبل از آزمون چهار مقصد نمره را مشخص کنید. بنابراین اگر به نمره خود اطمینان دارید و مایلید در هزینه گرفتن پذیرش خودتان صرفه جویی کنید، قبل از ساعت ۱۰ شب قبل از آزمون خودتان این کار را انجام بدهید. بعد از ساعت ۱۰ شب برای هر ریپورت باید ۲۰ دلار پرداخت کنید.

۴. کارت شناسایی را آماده کنید

حتماً روز قبل از آزمون کارت شناسایی خودتان را به همراه داشته باشید. اگر کارت شناسایی معتبری به همراه نداشته باشید به احتمال زیاد اجازه شرکت در آزمون را نخواهید داشت و البته یادتان نرود که هزینه آزمون هم به شما برگردانده نخواهد شد.

۵. مسیر رفتن تا آزمون را بررسی کنید

حتما قبل از آزمون یک بار مسیر محل سکونت خودتان تا مرکز آزمون را بررسی کنید. من پیشنهاد می کنم یک بار این مسیر را طی کنید تا مطمئن شوید چه مقدار زمان نیاز دارید تا به موقع به آنجا برسید. بهتر است یک ساعت قبل از زمان آزمون تافل در مرکز آزمون حضور پیدا کنید تا بدون هیچ استرس و نگرانی مراحل قبل از آزمون را طی کنید و با آرامش نتیجه زحمت هایی که تا روز قبل از آزمون تافل کشیده اید را بگیرید.

من دانشجویی را میشناسم که بعلت در نظر نگرفتن ترافیک زیاد بعد از تعطیلات، ۲۰ دقیقه قبل از شروع آزمون تافل به مرکز آزمون تافلی در تهران رسید و متاسفانه نه تنها نتوانست در آزمون تافل شرکت کند، بلکه به خاطر از دست دادن ددلاین دانشگاه مورد نظرش، اپلای آن سال را هم از دست داد. پس، حتماً به موقع برسید!

چطور با ایمیل زدن پذیرش تحصیلی بگیریم؟

دیدگاه خود را بنویسید.

لطفاً دیدگاه خودتان را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد